16. června 2011 16:03 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Trochu ostřejší brouk: VW Beetle R

Volkswagen Beetle R | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volkswagen Beetle R |

Nebude to poprvé v historii, co se představí ostřejší brouk. Nečekejte ale něco nesmyslně divokého, jen se zvedne výkon a cena.

Nová generace oblíbeného brouka se představila již před časem a už tehdy se mluvilo o ostřejších verzích, které si vypůjčí techniku v nově založené divizi R. To nyní potvrzují informace od automobilky, že se Volkswagen Beetle představí i ve verzi Beetle R s technikou z VW Golf R.

Více k tématu najdete na www.autoweb.cz

Auto má dostat přeplňovaný čtyřválec 2.0 TFSI, ale kvůli ceně a hmotnosti zřejmě nebude mít pohon všech kol 4Motion. Dvoulitr by tak měl na přední kola posílat výkon 265 koní a točivý moment kolem 350 Nm.

Převodovka bude manuální nebo automatická DSG. Volkswagen potřebuje vyřešit problém s přenosem točivého momentu do řízení, ale s tím má již zkušenosti. Samosvorný diferenciál pak nahradí elektronická "uzávěrka" XDS.

Volkswagen Beetle R

Chystaný VW Beetle R ale nebude poslední verzí populárního brouka. Spakuluje se i o kabrioletu, který se dobře prodával především v USA a po kterém se již potenciální zákazníci (a hlavně zákaznice) shání.

Problém je ale v tom, že v plánech automobilky Volkswagen prý nic takového nebylo, takže si budou muset všichni počkat, nebo koupit prozatím Golf Cabriolet či nový Eos.

Více na Autowebu:

Legendy minulosti: Volkswagen Scirocco

Škoda Fabia RS vs Volkswagen Polo GTI

Nový Volkswagen Beetle je tady

ve spolupráci s Autoweb.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?