25. června 2012 10:32 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Trojka věřitelů odložila návštěvu Atén. Kvůli hospitalizaci premiéra

Řecký premiér Antonis Samaras (vlevo) a mnistr financí Vasilis Rapanos na prvním jednání novéhho kabinetu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řecký premiér Antonis Samaras (vlevo) a mnistr financí Vasilis Rapanos na prvním jednání novéhho kabinetu. | foto: ČTK

ATÉNY Zástupci tzv. trojky mezinárodních věřitelů Řecka odložili plánovanou návštěvu Atén kvůli hospitalizaci premiéra a nastupujícího ministra financí. Zástupci Evropské unie, Evropské centrální banky a Mezinárodního měnového fondu měli přijet do Atén v pondělí.

Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na úředníka EU, který si nepřál být jmenován. Nový termín návštěvy zatím nebyl stanoven.

ČTĚTE TAKÉ:

Trojka se měla setkat s premiérem Antonisem Samarasem a budoucím ministrem financí Vasilisem Rapanosem. Nový premiér podstoupil v sobotu operaci oční sítnice a ministr financí v pátek skončil v nemocnici poté, co se mu udělalo nevolno. Oba příští týden rovněž nepojedou na důležitý summit EU do Bruselu. Řecký premiér se již nechal slyšet, že chce jednat s věřiteli o zmírnění podmínek pomoci a summit by mohl být důležitým testem, zda bude mít vláda šanci se svým požadavkem uspět.

"Návštěva trojky byla odložena o několik dní," uvedl úředník EU, který si nepřál být jmenován. "Nový termín bude oznámen v příštích dnech," dodal. Podle agentury DPA by trojka mohla přijet do Atén 2. července.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz