29. prosince 2016 8:16, aktualizováno  8:46 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Trump oslovuje lidi bez práce. Operátor Sprint otevře 5000 pracovních míst, oznámil

Budoucí americký prezident D. Trump.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budoucí americký prezident D. Trump. | foto: Reuters

PALM BEACH  Americký mobilní operátor Sprint vrátí zpět do USA 5000 míst a operátor satelitního připojení k internetu OneWeb přijme 3000 lidí. Sdělil to ve středu budoucí prezident USA Donald Trump.

„Právě mi volali lidé z vedení Sprintu, že přemístí zpět do Spojených států z jiných zemí 5000 pracovních míst,“ řekl Trump novinářům u svého sídla v hotelovém komplexu Mar-a-Lago v Palm Beach na Floridě. „A také nová firma OneWeb chce přijmout 3000 lidí,“ dodal Trump.

Trumpův mluvčí Sean Spicer předtím oznámil, že nový prezident přijde s ekonomickým sdělením, které bude dobrou zprávou pro americké pracující.

Trump během kampaně sliboval, že se bude zasazovat za zájmy domácích pracujících. Od voleb se osobně angažoval v zájmu zachování tisíců pracovních míst u několika amerických společností, zejména firmy Carrier z koncernu United Technologies. Řadu firem pak kritizoval za přesunování pracovních míst do zahraničí, například automobilku Ford, technologickou společnost Apple nebo výrobce cukrovinek Mondelez International.

Do OneWeb minulý týden oznámila investici jedné miliardy dolarů japonská telekomunikační a internetová společnost SoftBank Group. Její šéf Masajoši Son označil tuto transakci za první krok k naplnění slibu investovat v USA 50 miliard dolarů (1,3 bilionu Kč) a vytvořit tam 50 000 nových pracovních míst. Son slíbil rozsáhlé investice v USA před třemi týdny na schůzce s Trumpem.

ČTK