5. května 2011 12:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Trus, myši, moč a jedy. Inspekce uzavřela tržnici

Snímky z akce inspekce v pražské tržnici Saparia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímky z akce inspekce v pražské tržnici Saparia. | foto: SZPI

PRAHA Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela sklad potravin v pražské tržnici Saparia v Libušské ulici. Na místě našla hlodavce a jejich trus. V tržnici bylo přes 20 tun potravin 900 l nápojů. Inspekce zakázala jejich prodej.

Kontrolu prováděli ve spolupráci s Policií ČR na základě upozornění od pracovníků celní správy.

Ve skladu potravin v budově B1 našli pracovníci inspekce živé hlodavce a jejich trus, na podlaze vedle potravin byl volně pohozený jed na hlodavce. Některé potraviny a jejich obaly byly okousané a znečištěné močí. V provozovně byl cítit silný zápach a zatuchlina.

Snímky z akce inspekce v pražské tržnici Saparia.

SZPI proto vystavila na skladovací prostory zákaz užívání, na potraviny pak zákaz uvádění do oběhu. Celkem šlo o 24 781,61 kg potravin a 967,68 l nealko nápojů v plechovkách.

Snímky z akce inspekce v pražské tržnici Saparia.

Dále byla nařízena likvidace potravin znečištěných a jinak poškozených hlodavci. Asi 400 kg potravin bylo v době kontroly odvezeno k likvidaci. SZPI též vyrozuměla o situaci Státní veterinární správu.

Čtěte také:

SZPI zasahovala v tržnici firmy Saparia také v polovině ledna. Zakázala prodej 3,5 tuny potravin, které nebyly adekvátně označeny a prodejci je skladovali v místech s nedostatečnou hygienou.

Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?