Pátek 28. února 2020svátek má Lumír 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Tržby Rusňákovy investiční skupiny DRFG se loni zdvojnásobily na čtyři miliardy korun

David Rusňák, majoritní vlastník skupiny DRFG. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Rusňák, majoritní vlastník skupiny DRFG. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Praha Tržby investiční skupiny DRFG loni meziročně vzrostly o 105 procent na čtyři miliardy korun, hrubý provozní zisk EBITDA se zvýšil o 77 procent na 580 milionů Kč. Aktiva společnosti se zdvojnásobila na 7,4 miliardy korun. DRFG o tom v úterý informovala ČTK.

Společnost dodala, že v letošním roce se chce výhradně soustředit na své stěžejní obory, tedy nemovitosti, telekomunikace a finanční služby v ČR i v zahraničí. Skupina v rámci této strategie prodala síť lékáren Na zdraví nebo ekonomický on-line magazín Peak.cz.

„Jestliže rok 2018 byl ve znamení růstu, hlavním mottem letoška je konsolidace aktiv, optimalizace doplňkových aktivit a příprava na využití příležitostí, které mohou vzniknout v případě stagnace nebo poklesu trhu. Růst budeme i nadále, chceme se ale soustředit výlučně na naše nejdůležitější oblasti, nemovitosti, telekomunikace a finanční služby,“ uvedl člen představenstva a pověřený generální ředitel skupiny DRFG Juraj Černička.

Portfolio, o které se stará realitní divize, zahrnuje přes 40 retailových parků, obchodních center i jednotlivých nemovitostí po celé republice. Při nákupu nemovitostí, jejichž současná plocha přesahuje 166.000 metrů čtverečních, se skupina nadále řídí pravidlem, že primárně investuje do plně zavedených objektů. „Skrze výstavbu výrobní haly pro japonskou firmu Cataler jsme pronikli i do developerských aktivit, naše realitní divize se však bude i do budoucna opírat především o akvizice vybraných retailových parků a obchodních center v regionu,“ upřesnil Černička.

V telekomunikacích skupina prodala podíl v internetovém operátorovi Libli a zaměřuje se na rozvoj své strategické telekomunikační investice ve společnosti Suntel Group, zabývající se výstavbou a servisem telekomunikačních sítí ve střední a západní Evropě.

„Nedávno jsme získali majoritu ve společnosti FibreNet, která vlastní a rozvíjí páteřní optickou infrastrukturu na Slovensku, dohodli jsme se také na vstupu do české společnosti Arbor. Telekomunikační byznys dále rozvíjet, a to i mimo Česko a Slovensko,“ doplnil Černička. Ve finančních službách do portfolia DRFG Finance přibylo několik finančněporadenských firem, největším přírůstkem je ChytryHonza.cz.

DRFG je investiční skupina založená v Brně v roce 2011 Davidem Rusňákem. Zaměřuje se především na investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. Do DRFG, jejímž většinovým akcionářem zůstal Rusňák, vstoupila v únoru letošního roku společnost PVF Invest a získala v ní 35procentní podíl. PVF Invest byla založena v červnu 2015 v Praze.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Odpočívadlo při cestě na rakouský Grossglockner | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Odpočívadlo při cestě na rakouský Grossglockner | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Odpočívadlo při cestě na rakouský Grossglockner | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!