8. srpna 2019 11:37, aktualizováno  12:06 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Tržby T-Mobilu v Česku převyšují v prvním pololetí 13 miliard korun

T-Mobile (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy T-Mobile (ilustrační foto). | foto: Reuters

Praha Operátor T-Mobile zvýšil v prvním pololetí tržby v Česku meziročně o 2,5 procenta na 13,59 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA stoupl o 5,1 procenta na 5,9 miliardy Kč. Společnost T-Mobile Czech Republic, která je členem mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, to ve čtvrtek oznámila v tiskové zprávě.

Počet uživatelů mobilních služeb vzrostl proti loňskému prvnímu pololetí o 0,8 procenta na 6,224 milionu. Z toho zhruba 4,1 milionu tvořili tarifní zákazníci. Počet zákazníků fixních služeb se zvýšil o 39,4 procenta na 290 000. Televizní služby využívalo 113 000 klientů, což představuje dvojnásobek proti loňskému pololetí.

V únoru to bylo rok, kdy operátor uvedl na trh službu Magenta 1, spojující mobilní a fixní služby. Dvě třetiny zákazníků nyní využívají kombinaci mobilních a fixních služeb a 70 procent nových aktivací fixních služeb se odehrává v rámci Magenta 1, uvedla firma.

Zatímco počet provolaných minut i odeslaných SMS v síti T-Mobile zůstává dlouhodobě stabilní, objem datových služeb roste. Objem dat přenesených v kombinovaných službách (mobilní data, Internet bez drátu, Pevný internet vzduchem a Pevný internet do zásuvky) meziročně vzrostl o téměř 99 procent na 135 000 TB. V mobilních sítích (mobilní data, Internet bez drátu) to bylo téměř 35 000 TB. Další výrazný růst v této oblasti očekává firma ve 3. čtvrtletí jako výsledek kampaně Neomezené léto.

V první polovině roku operátor dál rozšiřoval své LTE sítě. K poslednímu červnu nejrychlejší mobilní síť T-Mobile pokrývala 99,17 procenta populace v ČR, kombinované pokrytí 3G a LTE dosáhlo 99,26 procenta.

Konkurenční operátor O2 zvýšil v pololetí konsolidované výnosy o dvě procenta na 19 miliard korun. Poprvé po deseti letech rostly i výnosy v pevné síti. Zisk kvůli zvýšeným odpisům klesl o šest procent na 2,6 miliardy Kč.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz