Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla -1 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Twitter nejprve vyřeší, co s účty zesnulých. Až poté bude mazat neaktivní profily

Twitter. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter. | foto: Reuters

San Francisco/Brusel Sociální síť Twitter účty uživatelů, kteří na ní v posledních šesti měsících nebyli aktivní, zatím mazat nebude. Důvodem jsou stížnosti lidí, kteří se obávají, že by přišli o účty svých mrtvých blízkých. Firma své rozhodnutí o pozastavení plánu oznámila ve středu.

Ohlášení „čistky“ se setkalo s velkou kritikou veřejnosti. Účty totiž obsahují vzpomínky na zesnulé - především fotky a příspěvky. Twitter ve středu oznámil, že svůj plán na mazání účtů prozatím zastavuje, dokud nenajde způsob, jak zachovat účty zesnulých.

Firma dříve v úterý uvedla, že ze své sítě postupně vymaže všechny účty, které jsou neaktivní déle, než 6 měsíců. Uživatele předtím plánovala upozornit, aby se do 11. prosince alespoň jednou připojili, jinak o svůj účet přijdou. Ke kroku ji prý přimělo unijní nařízení o ochraně osobních dat, které neaktivní uživatelé nemohou odsouhlasit.

Podle zpravodajského serveru BBC to bylo poprvé, co Twitter plánoval zrušit účty v tak masovém měřítku. Jako první měly přijít na řadu konta uživatelů registrovaná mimo Spojené státy v čele s Evropou. Poté chtěla firma uzavřít účty neaktivních uživatelů na celém světě. Twitter se také chystal smazat i účty těch, kteří se sice připojují, ale nevyvíjejí žádnou další aktivitu.

Podle poslední výsledkové listiny registrovala společnost ve třetím čtvrtletí 145 milionů aktivních uživatelů. Jedním z nich je i americký prezident Donald Trump. Jemu ale emailové varování určitě nepřijde, protože na síti uveřejňuje tweety pravidelně.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Advantage Consulting, s.r.o.
ÚČETNÍ S AJ (25.-30.000 KČ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč