Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
28. listopadu 2019 15:35, aktualizováno  16:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Twitter nejprve vyřeší, co s účty zesnulých. Až poté bude mazat neaktivní profily

Twitter. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter. | foto: Reuters

San Francisco/Brusel Sociální síť Twitter účty uživatelů, kteří na ní v posledních šesti měsících nebyli aktivní, zatím mazat nebude. Důvodem jsou stížnosti lidí, kteří se obávají, že by přišli o účty svých mrtvých blízkých. Firma své rozhodnutí o pozastavení plánu oznámila ve středu.

Ohlášení „čistky“ se setkalo s velkou kritikou veřejnosti. Účty totiž obsahují vzpomínky na zesnulé - především fotky a příspěvky. Twitter ve středu oznámil, že svůj plán na mazání účtů prozatím zastavuje, dokud nenajde způsob, jak zachovat účty zesnulých.

Firma dříve v úterý uvedla, že ze své sítě postupně vymaže všechny účty, které jsou neaktivní déle, než 6 měsíců. Uživatele předtím plánovala upozornit, aby se do 11. prosince alespoň jednou připojili, jinak o svůj účet přijdou. Ke kroku ji prý přimělo unijní nařízení o ochraně osobních dat, které neaktivní uživatelé nemohou odsouhlasit.

Podle zpravodajského serveru BBC to bylo poprvé, co Twitter plánoval zrušit účty v tak masovém měřítku. Jako první měly přijít na řadu konta uživatelů registrovaná mimo Spojené státy v čele s Evropou. Poté chtěla firma uzavřít účty neaktivních uživatelů na celém světě. Twitter se také chystal smazat i účty těch, kteří se sice připojují, ale nevyvíjejí žádnou další aktivitu.

Podle poslední výsledkové listiny registrovala společnost ve třetím čtvrtletí 145 milionů aktivních uživatelů. Jedním z nich je i americký prezident Donald Trump. Jemu ale emailové varování určitě nepřijde, protože na síti uveřejňuje tweety pravidelně.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...