5. června 2014 8:26 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Twitter prý uvažuje o převzetí hudebních služeb Spotify a Soundcloud

Že se něco významného děje, nešlo přehlédnout. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Že se něco významného děje, nešlo přehlédnout. | foto: ČTK

Pokud k tomuto obchodu dojde, půjde o největší akvizici Twitteru ve své historii. Řeč je o údajném plánu této společnosti převzít internetové hudební služby, jako jsou Soundcloud a Spotify. Informoval o tom list Financial Times s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

Twitter se podle listu snaží rozšířit své aktivity poté, co se jeho akcie dostaly pod tlak kvůli zpomalování růstu počtu uživatelů. Firma již v minulosti experimentovala s vlastní hudební aplikací Twitter Music. Ta se však neuchytila a v březnu byl její provoz ukončen, píše Financial Times.

Zpráva listu Financial Times přichází krátce poté, co se americká technologická společnost Apple dohodla, že za tři miliardy dolarů (více než 60 miliard Kč) koupí firmu Beats Electronic, která vyrábí sluchátka a provozuje internetovou hudební službu.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím si uživatelé mohou sdělovat krátké vzkazy v délce do 140 znaků. Služba měla na konci loňského roku 241 milionů uživatelů. Twitter zahájil provoz v roce 2006. Loni vstoupily akcie podniku na newyorskou burzu NYSE.

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz