Pátek 7. května 2021svátek má Stanislav 11 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Twitter vyzval zaměstnance, aby kvůli koronaviru pracovali z domu. V Asii bude home office povinností

Twitter (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter (ilustrační foto) | foto: Reuters

San Francisco (USA) Společnost Twitter vyzvala své zaměstnance po celém světě, aby v zájmu boje proti šíření nového koronaviru pracovali z domova. Opatření oznámila v pondělí večer v příspěvku na firemním blogu s tím, že pro pracovníky v asijských pobočkách bude „home office“ povinností. Provozovatel populární sociální sítě má podle agentury Bloomberg globálně skoro 5 tisíc zaměstnanců.

„Počínaje dneškem (pondělí) důrazně doporučujeme zaměstnancům v celém světě, aby pracovali z domu, pokud mají tuto možnost,“ uvedla na oficiálním webu šéfka personálního oddělení Twitteru Jennifer Christieová. O den dříve oznámila, že společnost pozastavuje veškeré služební cesty a akce, které pro ni nejsou „kritické“.

Zaměstnanec s ochranou rouškou v Německu.
Některé lékárny v Českých Budějovicích už vyprodaly zásoby roušek a respirátorů...

Mezinárodní pohyb svých zaměstnanců kvůli epidemii koronaviru omezila i řada jiných amerických společností, další včetně Facebooku a Googlu zase odložily nebo zrušily plánované konference. Pondělní krok Twitteru ale zachází dál než opatření většiny amerických firem a kopíruje spíše reakce těch asijských na šíření nákazy, píše Bloomberg.

„Naším cílem je snížit pravděpodobnost šíření COVID-19 (nemoci, kterou koronavirus způsobuje) jak u nás, tak ve světě kolem nás. (...) Byť je to pro nás velká změna, již nějakou dobu se posouváme k rozptýlenější a dálkové pracovní síle,“ napsala Christieová.

Twitter na konci loňského roku globálně zaměstnával více než 4800 lidí. Povinně nyní budou muset pracovat ze svých domovů pracovníci poboček v Hongkongu, Japonsku a Jižní Koreji, což je prý částečně důsledek „vládních omezení“.

Zpravodajská společnost BBC informovala, že „home office“ na úterý mají nařízený také pracovníci evropské centrály Googlu v Dublinu. Internetový gigant prý testuje tuto variantu pro případ rozsáhlejší nákazy koronavirem v Irsku, přičemž ve středu se zase většina z 8 tisíc tamních zaměstnanců vrátí na svá pracoviště.

Nový typ koronaviru se objevil na přelomu roku v čínském velkoměstě Wu-chan, následně se rozšířil do desítek zemí světa a nakazilo se jím už více než 90 tisíc lidí. Virus způsobuje nemoc označovanou zkratkou COVID-19, která se projevuje podobně jako běžná chřipka, zejména u starších lidí ale může způsobit i vážné dýchací potíže. Na infekci už ve světě zemřelo přes 3 tisíce osob.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...