Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Twitter vyzval zaměstnance, aby kvůli koronaviru pracovali z domu. V Asii bude home office povinností

Twitter (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter (ilustrační foto) | foto: Reuters

San Francisco (USA) Společnost Twitter vyzvala své zaměstnance po celém světě, aby v zájmu boje proti šíření nového koronaviru pracovali z domova. Opatření oznámila v pondělí večer v příspěvku na firemním blogu s tím, že pro pracovníky v asijských pobočkách bude „home office“ povinností. Provozovatel populární sociální sítě má podle agentury Bloomberg globálně skoro 5 tisíc zaměstnanců.

„Počínaje dneškem (pondělí) důrazně doporučujeme zaměstnancům v celém světě, aby pracovali z domu, pokud mají tuto možnost,“ uvedla na oficiálním webu šéfka personálního oddělení Twitteru Jennifer Christieová. O den dříve oznámila, že společnost pozastavuje veškeré služební cesty a akce, které pro ni nejsou „kritické“.

Zaměstnanec s ochranou rouškou v Německu.
Některé lékárny v Českých Budějovicích už vyprodaly zásoby roušek a respirátorů...

Mezinárodní pohyb svých zaměstnanců kvůli epidemii koronaviru omezila i řada jiných amerických společností, další včetně Facebooku a Googlu zase odložily nebo zrušily plánované konference. Pondělní krok Twitteru ale zachází dál než opatření většiny amerických firem a kopíruje spíše reakce těch asijských na šíření nákazy, píše Bloomberg.

„Naším cílem je snížit pravděpodobnost šíření COVID-19 (nemoci, kterou koronavirus způsobuje) jak u nás, tak ve světě kolem nás. (...) Byť je to pro nás velká změna, již nějakou dobu se posouváme k rozptýlenější a dálkové pracovní síle,“ napsala Christieová.

Twitter na konci loňského roku globálně zaměstnával více než 4800 lidí. Povinně nyní budou muset pracovat ze svých domovů pracovníci poboček v Hongkongu, Japonsku a Jižní Koreji, což je prý částečně důsledek „vládních omezení“.

Zpravodajská společnost BBC informovala, že „home office“ na úterý mají nařízený také pracovníci evropské centrály Googlu v Dublinu. Internetový gigant prý testuje tuto variantu pro případ rozsáhlejší nákazy koronavirem v Irsku, přičemž ve středu se zase většina z 8 tisíc tamních zaměstnanců vrátí na svá pracoviště.

Nový typ koronaviru se objevil na přelomu roku v čínském velkoměstě Wu-chan, následně se rozšířil do desítek zemí světa a nakazilo se jím už více než 90 tisíc lidí. Virus způsobuje nemoc označovanou zkratkou COVID-19, která se projevuje podobně jako běžná chřipka, zejména u starších lidí ale může způsobit i vážné dýchací potíže. Na infekci už ve světě zemřelo přes 3 tisíce osob.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!