14. října 2014 11:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Týden byznysmena Hlavatého: boj o Senát a miliardová investice do Juty

Majitel textilky Juta Jiří Hlavatý. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Majitel textilky Juta Jiří Hlavatý. | foto: MAFRA - Radek Kalhous

DVŮR KRÁLOVÉ Majitel největší české textilky Juta Jiří Hlavatý zažil úspěšný týden. S přehledem postoupil v Trutnově do druhého kola senátních voleb. Necelý týden před rozhodujícím soubojem o mandát oznámil také miliardovou investici své firmy a vytvoření dvou stovek pracovních míst.

Druhé kolo senátních voleb čeká Hlavatého, kandidáta ANO, v pátek a v sobotu. Pouhé tři dny před duelem s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem (TOP 09) představil plány své firmy Juta na letošní a příští rok.

Mezi nimi je i přijetí 200 lidí pro závody na Trutnovsku, kde Hlavatý kandiduje. Jde o oblast s nejvyšší nezaměstnaností v kraji. Nyní má textilka z Dvora Králové nad Labem zhruba 2 100 zaměstnanců, o 100 více než před rokem.

PSALI JSME:

Největší česká textilní společnost navíc letos a příští rok proinvestuje nejméně jednu miliardu korun Tržby Juty by se měly letos přiblížit k sedmi miliardám korun po loňských 5,8 miliardy korun.

Výsledky senátních voleb

Juta se zaměřuje na výrobu technických textilií pro stavebnictví a zemědělství.

Investice do nových výrob by Jutě podle Hlavatého měly umožnit získání trhů v zemích, kam ještě nevyváží. Nyní Juta exportuje do 64 zemí, objem její produkce pro export je kolem 85 procent. Největším odbytištěm jsou země západní Evropy.

Z plánovaných investic má jít zhruba 700 milionů korun do strojních technologií a 300 milionů korun do stavby skladovacích a výrobních hal.

Investice Juta vloží do závodů na Trutnovsku, kde nabere i nové zaměstnance. Nyní je na Trutnovsku bez práce přes 6000 lidí a nezaměstnanost 7,6 procenta je tam nejvyšší v Královéhradeckém kraji.

Lidovky.cz

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.