18. dubna 2013 10:17 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

U:fon se vrací jako virtuální operátor. Nabízí nejlevnější paušál, ale bez SMS

Zkrachovalý operátor U:fon. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zkrachovalý operátor U:fon. | foto: Reprofoto

PRAHA Telekomunikační firma Air Telecom začala poskytovat služby jako virtuální mobilní operátor. Nabídne neomezený paušální tarif za 640 korun měsíčně, tedy levněji než stávající operátoři GSM. Tarif ale neobsahuje posílání SMS.

Air Telecom, který na podzim koupil síť U:fon, se dohodl s jedním ze tří stávajících operátorů na využití jeho sítě GSM. Bude tedy na základě partnerské smlouvy nabízet vlastní mobilní služby v některé ze současných mobilních sítí. Jméno operátora ale firma nezveřejnila s odkazem na obchodní podmínky.

Nový operátor, který dosud nabízel mobilní služby ve vlastní síti CDMA, která není s rozšířeným standardem kompatibilní, bude k poskytování služeb nabízet vlastní call centrum, infolinku, internetový obchod i další potřebné vlastní technologické zázemí.

ČTĚTE TAKÉ:

Vlastní rovněž osvědčení o provozování mobilní komunikační sítě, prodeji hlasových služeb a služeb přenosu dat a přístupu k internetu.

Za 640 korun operátor nabídne neomezené volání do všech sítí a připojení k internetu s jedním GB dat. Nabídka platí při uzavření závazku na dva roky, jinak vyjde na 749 Kč. Konkurenční Vodafone nabízí neomezený tarif včetně SMS ale jen s 600 MB dat za 691 korun, O2 a T-Mobile pak za 749 Kč s jedním GB dat.

Tarify budou zatím dostupné na infolince nebo v internetovém obchodě, od května pak i v kamenných prodejnách operátora. Air Telecom v brzké době přijde i se speciálními tarify Air pro společnosti a živnostníky.

Jako virtuální mobilní operátor v Česku působí značka BLESKmobil vydavatelství Ringier, spuštění virtuálního operátora oznámila i GTS nebo Tesco.

Lidovky.cz, ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.