7. června 2017 9:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Uber spustil rozsáhlé šetření kvůli sexuálnímu obtěžování. Vyhodil desítky lidí

Travis Kalanick, zakladatel a šéf společnosti Uber. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Travis Kalanick, zakladatel a šéf společnosti Uber. | foto: Wikimedia Commons

WASHINGTON Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies dal výpověď více než 20 zaměstnancům, kteří se údajně dopustili sexuálního obtěžování. Firma se tak rozhodla po interním vyšetřování, informovala v úterý agentura Bloomberg s odvoláním na dobře informovaný zdroj.

Firma se k záležitosti zatím nevyjádřila. Prošetřením podezření byla pověřena právní kancelář Perkins Coie, jejíž zástupkyně s výsledky obeznámila více než dvanáct tisíc pracovníků firmy. Konkrétně právníci prošetřovali 215 stížností na sexuální obtěžování ve firmě. Nejstarší případy sahaly až do roku 2012.

V 58 případech Uber sáhl k nápravným opatřením a v další stovce případů se rozhodl nepodnikat nic. O zbylých případech ještě nebylo rozhodnuto.

Firma v reakci na zjištění rozšířila tým, který má na starosti vztahy mezi zaměstnanci a v budoucnu by měl vyšetřovat případné další stížnosti zaměstnanců.

Uber rovněž hodlá klást mnohem větší důraz na školení managementu, protože většina manažerů se u Uberu do vedoucích pozic dostala poprvé, bylo podle zdroje vysvětleno zaměstnancům.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?