18. října 2012 19:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Unikly údaje o propadu zisku Google, jeho akcie prudce klesly

Google. - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Google. - ilustrační | foto: Reprofoto

SAN FRANCISCO Americké internetové společnosti Google klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 20 procent na 2,18 miliardy USD (41,2 miliardy korun). Příjmy se zvýšily o 45 procent na 14,1 miliardy USD.

Google měl zveřejnit výsledky hospodaření až po uzavření trhu, výsledky se však objevily dříve, podle agentur zřejmě omylem. Akcie firmy reagovaly na oznámení poklesem o devět procent.

ČTĚTE TAKÉ:

Bez započtení mimořádných položek souvisejících s účetními změnami a restrukturalizací zisk činil 9,03 dolaru na akcii. Analytici čekali zisk až 10,63 dolaru na akcii.

Google v květnu dokončil převzetí ztrátového výrobce mobilních telefonů Motorola Mobility za 12,5 miliardy USD, kterého se nyní snaží vrátit k zisku.

Google nedávno překonal Microsoft a stal se druhou největší technologickou firmou v USA podle tržní kapitalizace, napsaly agentury AP a Reuters.

Lidovky.cz, ČTK

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na Lidovky.cz