29. července 2013 14:34 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Uniklé fotografie oživují spekulace o novém 'iPhonu pro chudé'

Prodejna společnosti Apple v San Francisku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prodejna společnosti Apple v San Francisku | foto: Reuters

BERLÍN Spekulace o levné verzi populárního chytrého telefonu iPhone o víkendu nabraly na síle díky fotografii z Číny. Ta zobrazuje plastové obaly s nápisem iPhone 5C. Zatím není jasné, zda půjde o novou generaci oblíbeného smartphonu, nebo o jeho levnější variantu.Informovala o tom agentura DPA.

Pokud bude Apple pokračovat ve své obvyklé politice, uvede na podzim na trh novou generaci telefonu iPhone. Podle médií však nyní Apple kromě modernizované verze modelu iPhone 5 připravuje rovněž levnější verzi svého telefonu.

Fotografii s obaly s nápisem iPhone 5C přinesl technologický portál WeiPhone. Písmeno C by podle agentury DPA mohlo symbolizovat anglické slovo colour (barevný), nebo slovo compact (kompaktní). Objevily se proto spekulace, že levná verze iPhonu se bude nabízet v řadě různých barev, nejen v tradiční černé a bílé.

ČTĚTE TAKÉ:

Popularita chytrých telefonů čím dál více zachvacuje rovněž rozvíjející se trhy, kde mají spotřebitelé zájem především o levnější přístroje. Odborníci proto předpokládají, že Apple by do svého sortimentu mohl levný telefon zařadit, píše DPA.

Telefony iPhone vstoupily na trh v roce 2007. V současnosti čelí ostré konkurenci telefonů používajících operační systém Android firmy Google.

Lidovky.cz, ČTK