25. října 2012 7:55, aktualizováno  8:22 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Unipetrol se propadl do ztráty 318 milionů korun

Unipetrol (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Unipetrol (ilustrační foto) | foto: www.unipetrol.cz

PRAHA Petrochemická skupina Unipetrol se za letošní tři čtvrtletí propadla do ztráty 317,6 milionu korun, loni ve stejném období hospodařila s čistým ziskem 334,8 milionu korun. Tržby vzrostly na 81 miliard korun ze 73,1 miliardy Kč o rok dříve. Neauditované konsolidované výsledky společnost zveřejnila na svých internetových stránkách.

Za samotné třetí čtvrtletí se Unipetrol meziročně naopak přehoupl do čistého zisku 645 milionů korun po ztrátě 128 milionů korun v předchozím roce. Tržby ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostly o 18 procent na 28,4 miliardy korun, a to díky výrazně silnějšímu dolaru vůči koruně a také vyšším prodejním objemům v rámci petrochemického segmentu.

PSALI JSME:


Provozní zisk (EBIT) ve 3. čtvrtletí činil 942 milionů korun, mimo jiné díky ziskům z přecenění zásob ve výši 455 milionů Kč. Čtvrtletní provozní zisk byl rovněž pozitivně ovlivněn jednorázovým dopadem 131 milionů korun, který zahrnuje rozpuštění opravné položky vytvořené v souvislosti s pokutou od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže společnosti Benzina a operace s CO2 povolenkami, uvedla firma.

Příznivě ve 3. čtvrtletí působily rostoucí ceny ropy a vyšší ceny rafinérských a petrochemických produktů.

Unipetrol se zaměřuje na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a petrochemickou výrobu. V roce 2005 se společnost stala součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina patří v Česku k nejvýznamnějším společnostem z hlediska obratu.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.