29. října 2012 12:17, aktualizováno  12:47 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

UPC lhala při veřejné zakázce, může skončit na černé listině

Logo UPC Česká republika | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo UPC Česká republika | foto: Reprofoto

BRNO Telekomunikační společnost UPC uváděla v jedné z veřejných zakázek nepravdivé informace. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže chce kabelovou firmu zapsat na černou listinu veřejných zakázek. Firma by se tak nemohla účastnit veřejných tendrů tři roky. UPC dostala také pokutu 400 tisíc korun.

UPC se odvolávat podle mluvčího Juraje Gerberyho nebude a pokutu zaplatí. "Jak jsme již sdělili úřadu, došlo k selhání v přípravě podkladů pro veřejnou zakázku služeb datového centra naším tehdejším zaměstnancem," uvedl Gerbery.

Porušení zákona se týkalo veřejné zakázky společnosti NET4GAS, s. r. o., na poskytování služeb datového centra. UPC Česká republika podle antimonopolního úřadu k prokázání technických kvalifikačních předpokladů ve své žádosti o účast předložila a následně doplnila informace o referencích tak, že z trojice realizovaných dodávek dvě neodpovídaly skutečnosti.

ČTĚTE TAKÉ:

"U společnosti Nodus Technologies byl uveden v referenci nepravdivý objem plnění za rok a služby nebyly poskytovány ze dvou datových center, ale pouze z jednoho. U společnosti SuperNetwork, kde i přesto, že neexistoval smluvní vztah mezi těmito dvěma subjekty, uvedl uchazeč (UPC) nepravdivou délku smluvního vztahu i objem plnění z něj plynoucí," uvedl předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj.

Na blacklistu veřejných zakázek jsou aktuálně zapsané dvě ostravské firmy Stavoenergo a RESA - sanace a rekonstrukce, spol. s r.o. Vedle nich chce ÚOHS nechat zapsat ještě karlovarskou GSUS, s.r.o, která podle úřadu předkládala falešné reference v tendru na úklid sídla Středočeského kraje. Firma také dostala půlmilionovou pokutu.

Lidovky.cz, ČTK

Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice
Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice

Velikonoce jsou za dveřmi! Připravili jsme pro vás několik tipů na zdobení vajíček, které zvládnete s nejmenšími i staršími dětmi.

Najdete na Lidovky.cz