Čtvrtek 22. října 2020svátek má Sabina 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

UPC od září zdvojnásobí rychlost internetu až na 240 Mbit/s

Práce s počítačem – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Práce s počítačem – ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Kabelová jednička UPC od září zdvojnásobí maximální nabízenou rychlost připojení k internetu na 240 Mbit/s bez omezení objemu stažených dat. Důvodem je rostoucí počet připojovaných zařízení i objemu stahovaných dat. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Cenu zatím neoznámila. Dosavadní maximální rychlost 120 Mbit/s je k mání za 833 Kč měsíčně nebo akční cenu 625 Kč za měsíc.V českých domácnostech je podle generálního ředitele UPC Václava Bartoně stále více zařízení, která jsou bezdrátově připojena k internetu. Už to není pouze stolní počítač, ale rovněž notebooky, tablety, herní konzoly, čtečky knih či mobilní telefony.

"Proti roku 2011 se v domácnostech se službami UPC průměrný počet zařízení připojených k internetu zdvojnásobil na současných šest. Díky masivním investicím přinášíme po optických sítích internet s revoluční rychlostí 240 Mbit/s, který tato zařízení spolehlivě propojí a zdlouhavé načítání webových stránek a videí tímto posíláme definitivně do historie," uvedl.

ČTĚTE TAKÉ:

Rychlost pro stahování dat 240 Mbit/s v kabelových sítích je zhruba šestinásobně vyšší než u poslední generace hlavní konkurenční technologie DSL a je srovnatelná s přípojkami z optických vláken. začínající rychlé mobilní sítě LTE nabízejí rychlost kolem 100 Mbit/s.

Domácnosti s připojením od UPC stáhly za letošní první pololetí o 18 procent více dat z internetu než za stejné období loni. Průměrně to bylo od 36 GB měsíčně. Srovnatelný trend zaznamenává i objem dat odeslaných uživateli do internetu.

UPC je největším kabelovým poskytovatelem placených televizních služeb a širokopásmového vysokorychlostního internetu. Její kabelové sítě jsou v dosahu 1,34 milionu domácností v 370 lokalitách. Služby UPC využívá 1,2 milionu zákazníků. Počet uživatelů internetu od UPC ale v pololetí klesl o 4000 na 438.800 připojených.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Nácvik hasičů dva dny před otevřením. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

Nácvik hasičů dva dny před otevřením. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Nácvik hasičů dva dny před otevřením. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...