12. října 2013 17:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

USA: Republikáni prý předloží nový návrh na řešení rozpočtové krize

Bílý dům. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bílý dům. | foto: Shutterstock

WASHINGTON Američtí republikáni přijdou v příštích dnech s novým návrhem na ukončení rozpočtové krize ve Spojených státech. Agentuře Reuters to řekl vlivný sněmovní republikán Pete Sessions po sobotním mimořádném jednání sněmovních republikánů s vedoucími představiteli strany.

Bílý dům v pátek odmítl návrhy republikánů na ukončení krize, která na začátku měsíce uzavřela postradatelné americké úřady a kvůli které tisíce státních zaměstnanců musely nastoupit na neplacenou dovolenou. Podle republikánských zákonodárců se vyjednávání nyní soustředí na návrh amerického Senátu.

ČTĚTE TAKÉ:

Sněmovní republikáni po sobotní mimořádné schůzi vytýkali Bílému domu, že jejich dosavadní návrhy zamítl. S prezidentem Barackem Obamou ale chtějí dál vyjednávat a vlivný kongresman Sessions agentuře Reuters řekl, že v příštích dnech přijdou s novým návrhem. Hlasování se ale prý do pondělního večera nečeká.

Americká vláda je bez peněz už 12 dní. Republikánští poslanci zatím vytrvale odmítali finance odblokovat v naději, že se jim podaří oddálit prezidentovu zdravotní reformu, kterou média překřtila na "Obamacare".

Lidovky.cz, ČTK