26. dubna 2012 10:33 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Úspěch českého Mitasu. Otevírá továrnu v Iowě

Pneumatiky (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pneumatiky (ilustrační foto). | foto: Lidové noviny

CHARLES CITY Český výrobce mimosilničních pneumatik Mitas otavře v Charles City ve státě Iowa svou první továrnu ve Spojených státech. Firma v USA hodlá vyrábět radiální zemědělské pneumatiky značek Mitas a Continental určené pro severoamerický trh.

Závod přijde na 43,81 milionu dolarů, což je asi 810 milionů korun. Nový závod umožní společnosti uvolnit výrobní kapacitu v jejích evropských továrnách. Mitas má jednu v Srbsku a tři v České republice; 90 procent produkce vyváží zejména do západní Evropy. Mitas letos zaměstná v americké továrně asi 160 lidí a do roku 2016 tam chce mít 262 pracovníků. Výrobní kapacita by měla v roce 2016 být 12.200 tun pneumatik za rok.

Mitas je jedním z předních evropských výrobců zemědělských pneumatik, které se vyrábějí a prodávají po celém světě pod třemi obchodními značkami.

Značky společnosti Mitas

Vlastní obchodní značky: Mitas a Cultor

Licencovaná značka pro zemědělský segment:  Continental

Na pneumatikách společnosti Mitas se v Evropě vyrobí každý čtvrtý traktor a kombajn.

Lidovky.cz, ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.