12. února 2013 12:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Úspěch v Silicon Valley: česko-slovenskou firmu koupil on-line gigant

iPhone | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy iPhone | foto: ČTK

SUNNYVALE Největší světový prodejce domén Go Daddy koupil nadějný projekt M.dot česko-slovenské dvojice Pavla Serbajla a Dominika Balogha. Ti přišli s aplikací, se kterou si i drobný podnikatel dokáže během chvíle vytvořit internetovou prezentaci v mobilní verzi.

Částku, za kterou internetový gigant česko-slovenský projekt koupil, nechtěly obě strany zveřejnit. Server TechCrunch ale spekuluje o 5 až 25 milionech dolarů (až 442 milionů korun), přičemž nejpravděpodobněji nákup vyšel na 15 milionů dolarů v hotovosti a akciích (zhruba 283 milionů).

Aplikace M.Dot pro telefony iPhone umožňuje každému velice rychle vytvořit mobilní webovou prezentaci pomocí několika jednoduchých kroků. Službu využívají zejména drobní živnostníci.

Blake Irving, výkonný ředitel registrátora Go Daddy, si od akvizice slibuje „tuny nových zákazníků“. V rozhovoru pro TechCrunch tvrdí, že z 54 milionů domén, které firma spravuje, „se mnoho z nich dožadovalo mobilní podpory“.

Pavel Serbajlo a Dominik Balogh začali s realizací svého nápadu původně v Brně, před lety se ale přesunuli do světového centra nových technologií – kalifornského Silicon Valley. Od tamních investorů loni získali výměnou za podíl ve společnosti 700 tisíc dolarů (zhruba 13 milionů korun).

mevMartin Nevyhoštěný