Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina 2 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V australském Sydney začali prodávat nový iPhone. Koupila si ho i robotka Lucy

Provozovatelkou teleprezenčního robota je Lucy Kellyová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Provozovatelkou teleprezenčního robota je Lucy Kellyová. | foto: Reuters

SYDNEY Mezi prvními zájemci, kteří si v pátečním chladném a deštivém dni v Sydney koupili svůj nový přístroj iPhone 6S nebo 6S Plus firmy Apple, byla i robotka Lucy. Ve frontě stála čtvrtá a zřejmě je prvním robotem, který si vystál frontu na nový iPhone.

Provozovatelkou teleprezenčního robota je Lucy Kellyová. „Obvykle mám práci a další záležitosti, kterých se musím účastnit, a nemohu trávit dva dny čekáním ve frontě, tak mi můj šéf v práci navrhl, ať si vezmu jednoho z robotů a použiji ho, aby stál na mém místě,“ sdělila Kellyová agentuře Reuters přes iPad.

Teleprezenční robot kalifornské firmy Double Robotics tvoří pohyblivý držák typu Segway, na kterém je připevněn iPad. Ten umožňuje majiteli, aby byl přítomen v daném místě, aniž by se tam osobně dostavil.

Analytici očekávají, že za první víkend Apple prodá 12 až 13 milionů nových iPhonů. Když přišel Apple s novým přístrojem loni, prodalo se ho za první víkend deset milionů. Jeho prodej v Číně však byl zpožděn.

Fanoušci od San Franciska přes Londýn po Sydney táboří již několik dní před obchody Applu. Firma na počátku tohoto měsíce uvedla, že předběžné objednávky naznačují, že by prodej nového přístroje za první víkend mohl překonat loňský rok. Apple první iPhone představil v roce 2007 a od té doby je jeho nejprodávanějším přístrojem. Na celkových příjmech firmy měl v minulém čtvrtletí téměř dvoutřetinový podíl.

Nové telefony mají displej rozlišující sílu dotyku a také dokonalejší fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů, což je vůbec první zvýšení od roku 2011, a nahrávají video v rozlišení 4K. Dnes se začínají prodávat v Austrálii, Kanadě, Číně, ve Francii, v Německu, Hongkongu, Japonsku, na Novém Zélandu, v Portoriku, Singapuru, Británii a v USA.

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...