8. srpna 2012 20:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V Česku se letos ubytovalo přes tři miliony turistů. Přibylo Rusů

Cestovatelé - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestovatelé - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Dva miliony zahraničních turistů přenocovaly ve druhém čtvrtletí letošního roku v hromadných ubytovacích zařízeních. Bylo jich o 2,6 procenta více než ve stejném období v minulém roce.

Vyplývá to ze statistik, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad.

ČTĚTE TAKÉ:

Američané začínají opět cestovat

„Za růstem návštěvnosti stojí především rostoucí poptávka v Rusku a ve Spojených státech amerických. Americká ekonomika se postupně stabilizuje a Američané začínají opět cestovat. Co je potěšující, neroste pouze počet příjezdů, ale také samotné výdaje turistů. Například počet nákupů turistů z Ruska vzrostl celkově o 34 procent. U Američanů o 29 procent, uvedl generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.  

Počet turistů z Jižní Korey se zdvojnásobil

Od počátku roku přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v Česku celkem 3,3 milionu zahraničních turistů, což bylo o 6,9 procenta více než ve stejném období předchozího roku. Počet přenocování se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 6 procent, když dosáhl 9,5 milionu.

Výrazně vzrostl také počet turistů z Latinské Ameriky (Mexiko 27 %, Brazílie 26 %). V případě Jižní Korey se počet turistů téměř zdvojnásobil. Do Česka přijelo za druhé čtvrtletí přes 44 tisíc jihokorejských turistů, ve stejném období loňského roku jich přitom bylo 29 tisíc.

Lidovky.cz

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.