13. srpna 2009 15:39 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V chráněném území u Lipna vyroste do pěti let obří rekreační komplex

Firma u Lipna vybuduje vesničku s více než stovkou domů a apartmánů, restauracemi, sportovišti, minimarketem a přístavištěm pro 40 sportovních a rekreačních plavidel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Firma u Lipna vybuduje vesničku s více než stovkou domů a apartmánů, restauracemi, sportovišti, minimarketem a přístavištěm pro 40 sportovních a rekreačních plavidel | foto: Shutterstock

FRYMBURK Rekreační park a přístav Hruštice vznikne na břehu Lipna zřejmě do roku 2014. Se záměrem vybudovat obří areál v chráněném území na Šumavě totiž souhlasilo ministerstvo životního prostředí. Rakouská společnost UBM Bohemia tak postaví za 1,4 miliardy korun u Frymburku novou vesničku s více než stovkou domů a apartmánů, restauracemi, sportovišti, minimarketem a přístavištěm pro 40 sportovních a rekreačních plavidel.

"Pokud projekt získá stavební povolení příští rok, výstavba se odhaduje do čtyř let. To znamená, že dokončení celého projektu lze odhadovat do roku 2014," řekla Kamila Čadková z Crest Communications, která společnost UBM Bohemia zastupuje. Vysvětlila, že kvůli ochraně životního prostředí se komplex vybuduje najednou a stavba nebude rozdělena do etap. Přípravu území stavaři provedou pouze v závěru vegetačního období chráněných druhů.

Ministerstvo v takzvaném procesu EIA, tedy posouzení vlivu na životní prostředí, ale dalo rakouské firmě 82 podmínek, které musí při výstavbě dodržet. Investor například musí objekty sladit s venkovskou architekturou, provést zoologický průzkum a při stavbě i provozu brát ohledy po dobu tokání chráněného tetřívka. Lodě by také v přístavišti měly kotvit tak, aby neomezily přírodní tvorbu pláže. Po dokončení stavby také bude provedena hluková studie.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!