Diskuse k článku: Zelená energie? V Evropě prudce roste počet větrných turbín na moři

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 21.8.2013 10:32
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Kostelanský 13.7.2013 22:17

Sú takí blbí alebo takí chytrí?

Často v našich novinách čítam články o tom, akí sú tí Nemci hlúpi a ako ľahkovážne ustupujú od osvedčeného jadra a prechádzajú na obnoviteľné zdroje energie (OZE). A tiež články o tom, ako veterná či slnečná energia nemôže nahradiť klasické zdroje energie.

Ale čím ďalej tým viac si myslím, že chytrí sú Nemci. To, že sa v našich končinách OZE stali len ďalším prostriedkom, ako sa pár vyvolených môže nabaliť, ešte neznamená, že táto myšlienka je zlá. Niečo dokážu vyrobiť veterné elektrárne, niečo slnečné elektrárne, niečo geotermálna energia, časť energie sa dá získať z biopalív a v celkovom súčte to v budúcnosti môže vytvoriť pekné percentá.

Navyše nikde v úvahách o výhodách klasických zdrojov palív oproti obnoviteľným som nenašiel zmienku, ako OZE prispievajú k rastu HDP. Pretože energetické zdroje sa nemusia dovážať.

M. Bomar 14.7.2013 10:51

Re: Sú takí blbí alebo takí chytrí?

povidacky ceskych hospodskych povalecu o menecenosti intelektualni elity nemecke republiky jsou zpusobeny ucinkem alkoholu a nikotinu. samozrejme , ze oze jsou energii budoucnosti. jsou surovinove zadarmo, jejich vykon je prakticky neomezeny - investice jsou ve srovnani s brutalnimi a nebezpecnymi atomovymi kolosy zanedbatelne. pouze podvodnici, atomfasiste a postsovetsti kolaboranti jsou opacneho nazoru.

R. Tichý 15.7.2013 7:50

Re: Sú takí blbí alebo takí chytrí?

Že něco dělají ostatní neznamená, že to je správně. Zadarmo není nic.

"Atomový kolos" zabere zcela jistě méně místa, než větrný park o stejném výkonu. Nebezpečnost je zaklínadlo, kterým se ohánějí všichni zelení - jsou totiž nepolíbení statistikou a fakta je nezajímají.

Větrné elektrárny - narušují větrné proudění=ovlivňují přenos vláhy, pohyb vrtule segmentuje světlo=matení zvěře na veliké vzdálenosti.

Skladovat elektřinu neumíme, leda by si v SRN ustřelili vrcholky všech větších kopečků a místo nich vybudovali vodní nádrže. Zde ovšem nevím, jestli se to bude zeleným líbit nebo nelíbit.

J. Svoboda 15.7.2013 22:19

Re: Sú takí blbí alebo takí chytrí?

Bomare, také jsi demonstroval proti elektrárně v Temelíně? Takovému výkvětu inteligence, znalostí a zkušeností atomové energetiky tam Rakušáci dávali 200Kč/hod. Škoda jen, že nevím kdo to jsou atomfašisté a s kým kolaborují postsovětští kolaboranti. Asi se vylíhli v tvojí zaneřáděné mozkovně, stejně jako brutální nebezpečné atomové kolosy.

Bože, do čehos to život dal? Co ale čekat od individa, které ani neví, že v češtině existuje diakritika.

M. Bomar 21.8.2013 10:32

Re: Sú takí blbí alebo takí chytrí?

pane svoboda, v te dobe jsem pracoval v kernforschungszentrum v karlsruhe, ktere jiz nekolik let neexistuje. je zde totiz provaden ucelnejsi vyzkum. odbourani pokusneho atomoveho reaktoru stale jeste probiha, nebot jsou s tim spojene velke potize.

prave na zaklade zkusenosti z Kfz jsem zezelenal, podobne jako intelektualni vetsina nemeckych obcanu.

mimochodem nejsem blby, publikoval jsem ve vyznacnych zahranicnich vedeckych casopisech.

J. Kadeřábek 14.7.2013 14:48

Re: Sú takí blbí alebo takí chytrí?

V našich novinách se vyskytují jen články servilně lezoucí do zadku EÚ a Zeleným. Nikdo z německých vlastníků našich novin nedovolí našim pisálkům hanobit jejich politiku. Úvaha na téma "niečo" postrádá racio. Převážná většiny výroby je z větru. Geo tak leda na Islandu, ze slunce se za obrovských nákladů vyrobí 2-3% a pálení klestí a kukuřice je na tom ještě hůře. Vše je OK pokud fouká. Když přestane jsou staré dobré JE najednou dobré a to i přes obrovský nárůst uhelných elektráren v Německu. Najednou CO2 nevadí.

Najdete na Lidovky.cz