Středa 26. února 2020svátek má Dorota 3 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V Holešovicích vyroste nová pražská čtvrť. Místní si přes mobilní aplikaci objednají jídlo, prádelnu i elektromobil

Vizualizace nové holešovické čtvrti na místě bývalé panelárny a průmyslového... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vizualizace nové holešovické čtvrti na místě bývalé panelárny a průmyslového... | foto: Geone

PRAHA Rozsáhlý projekt zabírající více než pět hektarů vyroste na břehu Vltavy za holešovickým nádražím, a to na místě bývalé panelárny a průmyslového areálu. Letos v létě projekt získal územní rozhodnutí.

„Touto lokalitou jsem se zabýval od roku 2013. Připadalo mi to místo zajímavé pro rozvoj, a to nejen z pohledu urbanistického, ale také kvůli blízkosti řeky a centra města,“ řekl LN Milan Janků, ředitel a majoritní vlastník společnosti Geone. Ta část parcel v Holešovicích loni odprodala společnosti Skanska. Prodejní cena zveřejněna nebyla.

Skanska a Geone si tak developerský projekt rozdělily. Část patřící společnosti Geone byla pojmenována Rivery, navazující úsek pojmenovala Skanska Port7. Stavební práce by měly být hotovy do roku 2022.

V nové holešovické čtvrti se počítá nejen se stavbou luxusního hotelu, velkých...
Vizualizace nové holešovické čtvrti na místě bývalé panelárny a průmyslového...

Hotel, školka i přístaviště

Nová čtvrť má zahrnovat kancelářské prostory – na ty se zaměří Skanska –, ale i veškerou občanskou vybavenost, jako jsou obchody, restaurace či školka. Počítá se s luxusním čtyřhvězdičkovým hotelem, spa resortem a přístavištěm pro motorové čluny a menší lodě. Developeři rovněž slibují rozsáhlé zelené plochy určené pro relaxaci.

„Územní plán v oblasti nedovoluje stavět byty, pouze objekty pro krátkodobé ubytování, jako je například hotel,“ upřesňuje Janků. A dodává, že součástí projektu je také coworkingové centrum.

„Jedinečnost projektu spočívá v tom, že vyroste přímo na břehu Vltavy, což nám dává možnost vybudovat prostředí s neskutečnou atmosférou,“ konstatovala loni Marie Passburgová, tehdejší ředitelka Skanska Property Czech Republic. „Na upravených nábřežích a molech se budou pořádat kulturní a společenské akce všeho druhu a milovníky vodních sportů jistě potěší snadný přístup do řeky v relaxačních zónách. Chybět nebude ani stezka pro cyklisty a bruslaře,“ dodala.

Vizualizace nové holešovické čtvrti na místě bývalé panelárny a průmyslového...

Port7 nabídne také víceúčelová hřiště a služby, které si nájemníci a místní budou moci objednávat přes mobilní aplikaci. To znamená, že si takto objednají jídlo z restaurace v budově, zarezervují elektromobil nebo elektrokolo, budou moci sledovat fungování budovy z hlediska úspor energie a vody, objednají si služby prádelny či využijí inteligentní parkovací systém. Lidé, kteří budou pracovat v areálu Port7, budou mít k dispozici také „plovoucí“ zasedací prostory na Vltavě.

Skanska nezveřejnila odhadované náklady na svoji část projektu, Geone hovoří o sumě ve výši zhruba 1,5 miliardy korun.

O Holešovice je zájem

Holešovice jsou v současnosti jednou z nejrychleji se rozvíjejících městských oblastí Prahy a stávají se stále více vyhledávaným místem nejen mezi developery, ale i nájemníky. Důvodem je mimo jiné výborná dopravní dostupnost – v blízkosti se nacházejí stanice metra, autobusu i tramvaje.

O Holešovicích se uvažuje také jako o místě, kde by v budoucnu mohl vzniknout kampus pro pražské úředníky.

Vizualizace nové holešovické čtvrti na místě bývalé panelárny a průmyslového...

Pro Milana Janků představuje holešovický projekt návrat mezi developery poté, co jeho společnost ECM skončila roku 2011 v konkurzu. Janků byl jejím ředitelem a většinovým vlastníkem. Synonymem pro ECM se staly plány na výstavbu mrakodrapů v Praze na Pankráci. Většina z nich však nakonec zůstala pouze na papíře.

„Do jisté míry lze říci, že to, co se mi nepodařilo uskutečnit na Pankráci, se snažím realizovat v Holešovicích,“ řekl Janků s tím, že hlavní poučení, které si vzal z minula, je, že projekt musí být od počátku multifunkční, aby byla vytíženost území rozprostřena do celého dne. „To považuji za klíčové,“ uzavírá Janků.

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!