5. června 2012 16:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V Itálii turistům žádná nebezpečí nehrozí, ujišťují cestovní kanceláře

Dovolená u Jadranu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dovolená u Jadranu |

PRAHA Čeští turisté se na dovolené v Itálii nemusejí obávat žádných nebezpečí. Potvrzuje to Asociace cestovních kanceláří a agentur i italská vláda. Pobřežní oblasti nejsou zasaženy zemětřesením, jak sdělují delegáti českých cestovek, kteří v turistických střediscích u moře pobývají.

"Varování není třeba vydávat, neboť turistická střediska na pobřeží jsou v klidu a klienti, kteří tráví dovolenou v Itálii, jsou podle našich informací v bezpečí. Nicméně doporučujeme cestujícícm do Itálie sledovat informace na stránkách ministerstva zahraničních věcí a rovněž se informovat u svých cestovních kanceláří," upřesnila Lidovkám.cz Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace cestovních kanceláří a agentur (AČCK).

Kde se nachází epicentrum zemětřesení

Epicentrum a hlavní škody vyvolané zemětřesením 20. a 29. května jsou soustředěny v pohraničních oblastech provincie Modena, Ferrara, Mantova a Reggio Emilia.

Na webových stránkách www.italia.it a www.emiliaromagnaturismo.it naleznou zájemci všechny aktuální informace o turistických službách.

Ubytovací i jiné služby fungují

Celý region Emilia Romagna, přímořské oblasti na Jadranském pobřeží, hlavní města a historické lokality, které se nacházejí v oblastech, sousedících přímo s postiženými zemětřesením, jsou podle informací italské vlády bezpečné a dostupné turistům. Zejména Jadranská riviéra (pobřeží) nebyla vystavena žádným škodám a všechny turistické infrastruktury včetně ubytování a dalších služeb fungují bez omezení.

Epicentrum květnového zemětřesení v regionu Emilia Romagna

Epicentrum květnového zemětřesení v regionu Emilia Romagna

Dopravní omezení jen v místech, kde pracují záchranáři

Turisté mohou na dovolené v Itálii narazit pouze na několik dopravních omezení v místech, která byla poškozená zemětřesením a kde probíhají záchranářské akce. Hlavní silniční tahy do Itálie jsou bez problémů průjezdné.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Ceny zájezdů do Itálie na situaci po zemětřesení zatím nereagují. "Domníváme se, že ani v dlouhodobém horizontu nebudou ceny zájezdů do Itálie klesat," dodává Petříčková.

rkaŠárka Bláhová