9. ledna 2012 9:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V jihokorejské automobilce se upálil dělník, výroba se zastavila

Šéf jihokorejské automobilky Hyundai Chung Mong-koo při otevírací ceremonii v Soulu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf jihokorejské automobilky Hyundai Chung Mong-koo při otevírací ceremonii v Soulu. | foto: Reuters

SOUL Výroba v jihokorejské továrně na automobily Hyundai Motor se zastavila poté, co se v jejím areálu pokusil o sebevraždu upálením jeden z dělníků. Důvodem byl protest proti údajnému potlačování odborových aktivit ze strany společnosti. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na zdroje z továrních odborů.

Navzdory tomu, že se automobilce podařilo již tři roky za sebou předejít stávkám zaměstnanců, pracovní záležitosti stále představují jistou slabinu pro jinak silného výrobce, upozornila Reuters.

Muž je v kritickém stavu

Dělník a současně i člen odborů označený pouze jménem Sin byl v neděli nalezen v plamenech v areálu továrny, která leží v Ulsanu na jihovýchodě země. Muž zůstává v kritickém stavu hospitalizován v nedalekém městě Pusan.

"Po incidentu jsme zastavili výrobu v továrně. Situace je vážná a zastavení práce může trvat, dokud společnost nepřijme naše požadavky včetně toho, že přestane vyvíjet tlak na činnost odborů," zdůraznil nejmenovaný odborový činitel.

Mluvčí společnosti nicméně prohlásil, že přestávka nenaruší produkci aut v továrně, která vyrábí dieselové motory pro vozy Veracruz SUV. Výrobna je relativně malá a jiné továrny mohou zaskočit, poznamenal. Dodal, že policie případ vyšetřuje a vedení továrny čeká na výsledky.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
OBSLUHA VELÍNU

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj
nabízený plat: 21 000 - 25 000 Kč