6. ledna 2014 10:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Největší světový veletrh spotřební elektroniky představí 20 tisíc novinek

Senzor Zepp umístěný na golfové rukavici na veletrhu CES 2014 v Las Vegas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Senzor Zepp umístěný na golfové rukavici na veletrhu CES 2014 v Las Vegas | foto: Reuters

LAS VEGAS V americkém Las Vegas začíná v pondělí novinářským dnem největší světový veletrh spotřební elektroniky. Očekává se, že výrobci na výstavě s názvem Consumer Electronics Show (CES) předvedou více než 20 tisíc nových produktů. První novinky představí přední producenti spotřební elektroniky, například jihokorejské firmy Samsung a LG nebo japonský konkurent Sony.

V centru pozornosti budou například televizory s mimořádně vysokým rozlišením či digitální technologie pro automobily. Oficiálně bude výstava zahájena v úterý a potrvá do pátku.

ČTĚTE TAKÉ:

Mezi jednu z nejvýznamnějších kategorií výstavy patří televizory. Přední světoví výrobci, což jsou zejména jihokorejské firmy Samsung a LG Electronics, například představí modely s obrazovkou s mimořádně vysokým rozlišením o úhlopříčce 267 centimetrů. Podle serveru BBC by ale také mohli předvést prototypy, které uživatelům umožní měnit dálkovým ovládáním zakřivení obrazovky.

Hitem budou trojrozměrné tiskárny

Větší prostor než loni budou mít v letošním roce trojrozměrné tiskárny. Zatímco před rokem je v Las Vegas vystavovali pouze dva výrobci, letos bude mít tato technologie svůj vlastní sektor, ve kterém by mělo své produkty předvádět zhruba 30 firem.

Veletrh CES k prezentaci svých novinek čím dál častěji využívá rovněž automobilový průmysl. Například společnosti BMW, Ford a Mercedes-Benz se v Las Vegas pochlubí plně automatizovanými automobily, které nepotřebují řidiče.

Představí se spolupráce Audi a Google

List The Wall Street Journal již dříve informoval, že německý výrobce luxusních vozů Audi a americký internetový gigant Google na veletrhu oznámí dohodu o spolupráci při vývoji zábavních a informačních systémů pro automobily. Využít k tomu chtějí platformu Android.

Automobilky General Motors a Honda by navíc mohly představit podrobnosti ohledně plánů na propojení telefonů iPhone a dalších zařízení využívajících operační systém iOS americké firmy Apple s palubnímu deskami automobilů.

Lidovky.cz, ČTK

ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta
ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta

Jak to u vás vypadá, když dáte dětičky na hlídání tátovi?