14. května 2011 8:54, aktualizováno  16:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V mléčné rýži Müller bylo sklo. Výrobek se stahuje

Jogurt (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jogurt (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

BRNO V českých obchodech se prodává mléčná rýže značky Müller z Německa, v níž se našly úlomky skla. Výrobek se bude z trhu stahovat, řekl mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Informaci o mléčných dezertech obsahujících sklo dostala veterinární správa systémem rychlého varování, a to v pátek večer. Informace se týká tří druhů mléčné rýže Müller - Milch reis dietní přírodní, skořicové a s třešněmi. Kousky skla mohou obsahovat výrobky s datem spotřeby do 23. května. Mlékárna do ČR dovezla 12.000 kelímků výrobku, prodává se. Společnost Müller v Německu stahuje výrobky z trhu i od zákazníků.

Podle Dubna prodávají mléčnou rýži velké obchodní řetězce v ČR - Kaufland, Makro, Billa, Spar, Ahold, Globus, Alimpex i Tesco. "Státní veterinární správa všechny odběratele kontaktuje, informuje, výrobky se budou stahovat," řekl Duben. Podobný případ se podle Dubna již v minulosti stal.


Podle mluvčího lze jen těžko říct, zda jsou čeští spotřebitelé ohroženi. Podle Dubna se úlomky skla nenašly v žádném z balení prodávaných v Česku, které kontroloři otevřeli. "Bylo to jen v Německu, v jednom nebo dvou výrobcích, přesto nelze vyloučit, že by sklo bylo i jinde," řekl Duben.

Když však má někdo tyto mléčné dezerty s datem spotřeby do 23. května doma, udělá dobře, když je do obchodu vrátí, dodal.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
ZÁKAZNICKÁ PODPORA s NJ+AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 23 000 Kč