28. září 2017 15:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V Německu byl zadržen další zaměstnanec Audi. Kvůli falšování testů emisí naftových vozů

Řada automobilů Audi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řada automobilů Audi. | foto: Michael Probst/AP

MNICHOV Mnichovská prokuratura zadržela dalšího zaměstnance německé automobilky Audi v souvislosti se skandálem kolem falšování testů emisí naftových vozů. V rámci vyšetřování této kauzy navíc rozšířila okruh podezřelých osob. Uvedla to ve čtvrtek podle agentury Reuters mluvčí prokuratury. Neposkytla však informace o funkci zadrženého v podniku ani o místě jeho zatčení.

Audi je součástí německého automobilového koncernu Volkswagen. Ten v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku.

Prokuratura již před zhruba třemi měsíci zadržela muže, který v letech 2006 až 2015 působil v Audi jako vedoucí pracovník ve vývoji motorů. Spojené státy muže viní z toho, že nařídil zaměstnancům vytvořit software umožňující falšování testů emisí naftových vozů.

Automobilka Audi tohoto manažera podle agentury DPA již v roce 2015 suspendovala a začátkem letošního roku mu dala výpověď. Manažer však tuto výpověď napadl u soudu.

ČTK