Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V olympijském Soči se horlivé buduje. Propadlý tunel ohnul rodinný dům

Šikmý dům v Soči nad propadlým tunelem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šikmý dům v Soči nad propadlým tunelem. | foto: Reuters

SOČI Horečné tempo stavebních prací v Soči před zimní olympiádou 2014 se stalo podle médií důvodem, proč ruské město na břehu Černého moře získalo svou "šikmou věž v Pise". Ve spěšně budovaném silničním tunelu pro příští dálnici došlo k závalu, do kterého se částečně propadl i třípodlažní obytný dům, stojící přímo nad tunelem. Podle jiné verze havárii způsobil právě nakloněný dům.

"Událost se naštěstí obešla bez obětí, je ale možné, že škodu majitelům nemovitosti nikdo neuhradí," napsal server newsru.com.

Podle radnice se propadlo asi 200 metrů krychlových zeminy. V tunelu se zrovna pracovalo, ale nikdo nebyl zraněn, ani stavební technika nebyla poškozena.

PODÍVEJTE SE:

Experti se podle státní televize Rossija domnívají, že havárii v tunelu zavinily chyby při "černé stavbě" obytného domu na podmáčeném pozemku.

Majitelé nemovitosti se tak sotva dočkají uvedení domu do původního stavu, spíše je čeká demolice a ještě oplétačky kvůli havárii v tunelu. Místní úřady zatím situaci nijak nekomentují, prý se nejprve musejí postarat o odstranění následků.

Ale média připomínají, že podobné "průšvihy" předcházely i loňskému tichomořskému summitu ve Vladivostoku. Kupříkladu silnici postavenou za desítky miliard rublů spláchl déšť, nicméně vše se podařilo opravit během pouhých 12 dnů. Samozřejmě, silnice vydržela jen do dalšího lijáku, ten však následoval až po summitu.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?