5. dubna 2018 12:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V Pařížské ulici se prodává dům. Jeho cena se může vyšplhat přes miliardu

Dům v Pařížské č. 15 je na prodej. Bude se zřejmě jednat o rekordní částku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dům v Pařížské č. 15 je na prodej. Bude se zřejmě jednat o rekordní částku. | foto: Google maps

PRAHA Nejdražší pražskou ulici čeká rekordní realitní transakce. Hodnota nemovitosti, která sídlí v Pařížské ulici, se podle expertů pohybuje okolo jedné miliardy korun. Za tak vysokou částku se dosud žádná budova v této ulici neprodala. Většinu plochy historického domu tvoří byty, přízemí si pronajímají slavné francouzské značky.

Investorům, kteří disponují miliardovým majetkem, se naskytla příležitost vlastnit budovu v nejdražší pražské ulici. Historický dům v Pařížské číslo 15 je totiž na prodej. S informací přišel server iHned.cz. Podle odborníků údajně nebude nouze o zájemce, i přesto, že tady obchodníci platí největší nájmy v zemi.

Majitelem je člověk ze Saúdské Arábie

Prodej historického domu organizuje poradenská společnost Savills. Secesní dům už více než 20 let vlastní soukromá osoba ze Saúdské Arábie. I toto je důkaz, že se jedná o ojedinělou událost.

„Jedná se o prémiovou nemovitost, kterou jsou investoři schopni přeplatit,“ řekl pro HN Kamil Kosman, odborník na realitní financování a dlouholetý člen Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. 

Dům číslo 15 v Pařížské má 2500 metrů čtverečních. Přibližně 70 procent plochy tvoří byty. V domě jsou podle informací HN byty hlavně pronajaté krátkodobě. Nový majitel by tak mohl mít v celkem krátké době volné ruce pro renovaci bytů. To mu následně umožní zvýšit nájem.

Mnohem zajímavější příjem může nový vlastník inkasovat z pronájmu nebytových prostor v přízemí. Podle Jana Kotrbáčka, partnera poradenské společnosti Cushman & Wakefield, platí obchodníci v této lokalitě za pronájem i více než 230 eur (přes 5800 korun) za jeden metr čtvereční měsíčně.

Lidovky.cz