6. března 2014 15:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V Praze otevřela nová nákupní pasáž. Lidé se mačkali před obchody

Nová pražská obchodní pasáž v budově Florentinum byla slavnostně otevřena 6. března.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová pražská obchodní pasáž v budově Florentinum byla slavnostně otevřena 6. března. | foto: ČTK

PRAHA V kancelářské a obchodní budově Florentinum v centru Prahy se otevřela pasáž se zhruba 20 obchody a restauracemi. První zákazníky přivítal například obchodní řetězec s potravinami, prodejce hodinek nebo drogerie.

Florentinum je prvním tuzemským realitním projektem investiční skupiny Penta. Stálo zhruba 160 milionů eur, v přepočtu asi 4,4 miliardy korun. Jednou z variant dalšího postupu Penty s Florentinem je jeho prodej, uvedl mluvčí skupiny Martin Danko.

"Až se dostaneme k naplněnosti zhruba 90 procent až 95 procent, tak začneme o prodeji uvažovat. Vedeme předběžná jednání, ale vždy pouze přímo s konečnými případnými zájemci. Nejednáme prostřednictvím agentur nebo realitních kanceláří," vysvětlil projektový ředitel Penty Petr Palička.

ČTĚTE TAKÉ:

V nově otevřené pasáži lidí najdou tabák s vinotékou, restaurace, čistírnu oděvů, papírnictví nebo květinářství a budoucnu také pobočku Česká pošty. Ze strany ulice Na Poříčí je lékárna, přibude i prodejna italských delikates. Přímo na vnitřní piazze Florentina je obchod s čerstvými šťávami a kantýna.

Obchodní pasáž o rozloze 3500 metrů čtverečních zkrášluje fontána, která ukazuje reálný čas v podobě vodotrysku. Je otevřena denně od 07:00 do 23:00. Obchody a služby otevírají v 09:00.

Park před Florentinem

Park před Florentinem

"Stejně jako v případě kancelářských prostor, které jsme ještě před dokončením ze 70 procent pronajali, byl také o obchodní prostory velký zájem. Florentinum je kvalitní objekt na atraktivním místě. Obchodní pasáž je z 85 procent pronajata," dodal Palička.

Budova nabízí celkem 49 tisíc metrů čtverečních hrubé plochy kanceláří v devíti podlažích, 7860 metrů čtverečních obchodních ploch, 3426 metrů čtverečních skladů a 602 parkovacích míst. Součástí je tři tisíce metrů čtverečních velké náměstí a Desfourská zahrada.

Na ni navazuje nově otevřený hotel Motel One. Od začátku roku jsou v budově i dva hlavní nájemci - auditorská společnost EY a advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners.

Nová čtvrt místo Waltrovky

Penta budovu České typografie, bývalého sídla deníku Rudé Právo, koupila od rakouské společnosti S+B CEE Beteiligungsverwaltungs v lednu 2010. Stavba začala v březnu roku 2012, zkolaudovaná byla v říjnu 2013.

Penta připravuje také výstavbu v areálu bývalé továrny na letecké motory Waltrovka v pražských Jinonicích, kde by za pět miliard korun měla vyrůst nová městská čtvrť. Jak informoval server Lidovky.cz, v současnosti se v arálu staveniště pohybuje jelen.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!