10. května 2010 17:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V Praze vyroste největší datové centrum v regionu. Za miliardu

Práce s počítačem (Asie) - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Práce s počítačem (Asie) - ilustrační foto | foto: www.thecuttingedgenews.com

Tuzemská společnost Noritus chce v Praze Letňanech vybudovat do roku a půl datové centrum za jednu miliardu korun. Bude jedno z největších v regionu střední a východní Evropy. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Budova nového datového centra, které bude konkurovat podobným zařízením například Telefóniky O2, je koncipována tak, aby zastřešila všechny potřebné technologické a provozní celky. Je řešena jako dvoupodlažní stavba s jedním nadzemním a jedním podzemním podlažím.

Pro samotné servery nájemců je určeno 2740 metrů čtverečních v podzemí, dalších téměř 2000 metrů v nadzemní části zaberou kanceláře. Na pozemku centra bude vybudována podzemní nádrž naftového hospodářství, která bude konstrukčně řešena jako železobetonový monolitický objekt s dvěma nádržemi na naftu.

Budova datového centra Noritus v Praze Letňanech bude vybavena veškerou technologií potřebnou k provozování kritických IT systémů 24 hodin sedm dní v týdnu.

"Základem bude robustní, plně redundantní energosystém a systém technologického chlazení. Stabilní bezpečnost provozu komunikačních technologií dále zajistí MaR systém, systém plynového hašení technologických prostor a systém stabilního pěnového hasicího zařízení," uvedl obchodní ředitel společnosti David Průdek.

Vlastníky společnosti Noritus se základním kapitálem 37,1 milionu korun jsou společnost Laudible Trading se sídlem na Kypru a švýcarská firma Adingest.

Lidovky.cz, ČTK

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.