3. května 2011 13:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V Rudné vznikne vývojové centrum nanotechnologií

Nanotechnologie se používají i v textilním průmyslu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nanotechnologie se používají i v textilním průmyslu | foto: Reprofoto

PRAHA Italská společnost SA Envitech bude mít v Rudné u Prahy vývojové nanotechnologické centrum. V tamním logistickém areálu si kvůli tomu pronajala 1500 metrů čtverečních, oznámila dnes poradenská společnost King Sturge. SA Envitech se zabývá výrobou technologií na čištění vody.

"Česká republika je jedním z center výzkumu v oblasti nanotechnologií a disponuje řadou vědců a odborníků, se kterými budeme moci spolupracovat," uvedl manažer Ivano Aglietto z SA Envitech. Nanotechnologie je považována za synonymum vědeckotechnické revoluce 21.

století. Využívá materiálů z částic o velikosti jedné miliontiny milimetru a uplatňuje se ve velkém množství vědních disciplín i ve výzkumu vesmíru.

Business Park Rudná je jedním z nejrozsáhlejších průmyslových a logistických areálů v České republice. Skládá se z 20 hal o celkové rozloze 175.000 metrů čtverečních. Sídlí tam firmy jako například Hewlett Packard, Plastipak nebo Sportissimo. Majitelem areálu je realitní fond Heitman.

Lidovky.cz, ČTK