28. srpna 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V Singapuru můžete zaparkovat vedle obýváku i ve 30. patře

Singapur | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Singapur | foto: Reprofoto

SINGAPUR Zaparkovat v jakémkoli velkoměstě je nepříjemné a často i složité. V Singapuru v jihovýchodní Asii zřejmě našli řešení, díky kterému nebude s hledáním parkovacího místa problém. Není ale pro každého. Místní developeři se zaměřili na bohatou klientelu.

Singapur je jedno z nejhustěji obydlených míst na světě, není proto divu, že parkování je pro místní obyvatele obrovský problém. Pro skupinku vyvolených to ale už nemusí platit. Problém mají vyřešit nebeské garáže, ve kterých auto zaparkujete a můžete se na něj dívat z obýváku, informovaly Financial Times.

Nebeské garáže jsou ve výškových budovách umístěny přímo vedle bytů a automobily do nich dopravuje speciální výtah. Navíc máte svůj vůz neustále pod dohledem, neboť od obývacího pokoje je garáž oddělena jen prosklenou stěnou.

"Auto vypadá jako v muzeu, je vystavené jako na přehlídce, není to pouze parkovací místo," říká Leny Suparman, výkonný ředitel developerské společnosti KOP Properties. Firma vědomě cílí na rostoucí počet miliardářů, kteří v Singapuru žijí a vlastní luxusní vozy. V přepočtu na obyvatele je v Singapuru a Hong Kongu největší výskyt značek jako Masserati, Ferrari a Lamborghini.

Ceny bytů začínají na částce 7,8 milionů dolarů. Tolik dáte za byt s garáží pro dvě auta. Nejdražší je apartmán s garáží pro čtyři auta, jeho cena se může vyšplhat až na 25 milionů dolarů.

Projekt, který v Singapuru společnost KOP Properties spustila, je v Asii první svého druhu. Developeři si dobře spočítali, že právě tady má smysl. Společnost Boston Consulting Group odhaduje, že v Singapuru je více než 17 procent nadprůměrně bohatých domácností.

apeAlena Pecháčková

ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta
ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta

Jak to u vás vypadá, když dáte dětičky na hlídání tátovi?