14. prosince 2016 14:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vánoční večírek chtějí uspořádat tři čtvrtiny firem. Dají až tisíc na osobu

Vánoční věčírek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vánoční věčírek | foto: Shutterstock

PRAHA Vánoční večírek nebo více večírků chce letos uspořádat 75 procent firem. Investují do nich v průměru několik desítek tisíc korun, v přepočtu na jednu osobu utratí mezi 400 až 1000 korunami.

Tolik peněz se v případě vánočních večírků naposledy utrácelo před krizí v roce 2008 a očekává se, že letošní rok bude rekordní. Vyplývá to z průzkumu agentury Promoteri.eu.

„I letos jsme ze strany firem zaznamenali zvýšenou poptávku po pořádání takzvaných eventů a s končícím rokem jejich počet graduje. Poptávky přitom nově chodí i od menších firem, které dříve žádné takové akce nedělaly, a nyní připravují třeba i dvě, jednu pro zaměstnance a druhou pro partnery,“ uvedl jednatel agentury Vít Krčmář.

Akce jsou stále častěji vybírány podle pocitů a zkušeností, firem, které se rozhodují na základě analýz, ubývá. Letošní předvánoční a vánoční večírky jsou tak zpravidla koncipovány jako zážitkové akce. Firmy vsázejí na zábavný program a nebojí se pozvané zapojit do samotného dění, dodal Krčmář.

České společnosti investují stále více peněz do firemních akcí a neformálních setkání, které mají napomáhat udržování a budování vztahů s obchodními partnery a klienty. Letošní rok bude co do počtu akcí rekordní, nejvíce se jich odehraje během adventu. To má několik důvodů. Firmám rostou obraty, před koncem roku potřebují utratit nevyužité peníze a také by rády udělaly radost zaměstnancům a obchodním partnerům.

ČTK