6. října 2009 9:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Varšava se stává magnetem na zahraniční firmy, polepšila si i Praha

Varšava - magnet pro investory | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Varšava - magnet pro investory | foto: Reprofoto

LONDÝN Varšava v příštích pěti letech nahradí v Evropě Moskvu jako město, které zřejmě přitáhne nejvíce zahraničních firem. V letošním průzkumu European Cities Monitor firmy Cushman & Wakefield zůstal nejlepším místem pro podnikání Londýn. Varšava spolu s Prahou si v tomto žebříčku polepšily od počátku 90. let nejvíce.

Z 500 největších evropských společností jich 36 v anketě uvedlo, že Varšava je město, kam nyní chtějí expandovat nejdříve. Moskvu uvedlo 35 firem.

V žebříčku nejlepších měst pro podnikání se Praha umístila letos na 21. místě a Varšava na 23. Počátkem 90. let byla obě města na nejnižších příčkách. "Všechna klíčová města střední a východní Evropy zaznamenala zlepšení pozice, zejména díky vstupu do Evropské unie," uvádí se ve zprávě o výsledcích průzkumu.

Londýn je na špici průzkumu od roku 1990, kdy anketa začala. Letos za ním následovaly Paříž, Frankfurt, Barcelona a Brusel. Nejvíce tento rok vyskočil anglický Birmingham, který se posunul o sedm míst nahoru na 14. pozici.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!