24. listopadu 2012 16:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ve Sportce se zítra bude hrát o rekordní výhru 238 milionů

České bankovky – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České bankovky – ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA V neděli se bude v Česku hrát o historicky rekordní výhru tuzemských loterií. Superjackpot Sportky s prémií se zvýší na 237,5 milionu korun. Dosud nejvyšší individuální výhra v historii byla vylosovaná v roce 2003, kdy si výherce odnesl zhruba 113 milionů korun.

Oznámila to Sazka sázková kancelář. Pravidla pro nejvyšší výhru ale nejsou jednoduchá. Sázející musí vsadit plnou sázenku, tedy všech deset sloupců, a zároveň doplňkovou hru Šance.

ČTĚTE TAKÉ:

Aby sázející vyhrál, musí uhodnout všech šest vylosovaných čísel a současně také poslední dvojčíslí z vylosovaného šestičíslí hry Šance.

Možné rekordní výhře pomohla prémie 100 milionů korun, o kterou se hraje od minulého týdne. O prémii se bude hrát tak dlouho, dokud ji někdo nevyhraje, nejdéle však do 17. února 2013.

Letos v prvním čtvrtletí se ve Sportce hrálo zhruba o 209 milionů korun, štěstí ale nakonec nikdo neměl. Zatím nejvyšší letošní výhra 89,5 milionu korun putovala v červnu na sever Moravy.

Vůbec nejvyšší výhru kolem 149 milionů korun, si v dubnu 2002 rozdělili dva výherci, na každého připadlo asi 74 milionů korun.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz