7. prosince 2011 16:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vedení ČSA oznámilo propuštění prvních 33 pilotů

Letadlo ČSA | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo ČSA | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Vedení ČSA na setkání s Českým sdružením dopravních pilotů oznámilo propuštění prvních 33 pilotů. Celkově dopravce plánuje z propustit 100 dopravních pilotů létajících na pravidelných linkách.

Na dnešním setkání s novináři to řekl prezident společnosti Phillippe Moreels. Funkcionářům sdružení pilotů od dnešního dne ČSA přestanou blokovat vstup do budovy, dodal.

ČTĚTE VÍCE:

"Abychom odblokovali patovou situaci, odblokujeme přístupové karty pro
vstup do budovy funkcionářům CZALPA," řekl Moreels. V pondělí ČSA rozhodly, že se protestující piloti nemohou pohybovat po budově ČSA samostatně, ale pouze v doprovodu ochranky.

Od dnešního dopoledne tak měli zástupci protestujících pilotů opět přístup do svých kanceláří bez asistence bezpečnostní služby.

Další setkání mezi managementem a zástupci protestujících pilotů by se mělo uskutečnit ve čtvrtek. Podle Moreelse sdružení CZALPA požádalo o odklad jednání o den, protože si prý potřebuje dohodnout budoucí postup.

Ke společnému jednání sdružení pilotů a vedení společnosti vyzvaly zbylé odborové organizace působící v ČSA. Protesty pilotů v minulém týdnu vyvolalo převádění letadel z mateřské společnosti na charterovou dceřinou společnost Holidays Czech Airlines, do níž ČSA přesunuly 11 svých letadel. Podle CZALPA jde o vyvádění majetku ze společnosti a ohrožení pozice ČSA na trhu. Firma to odmítá.

Lidovky.cz, ČTK

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz