23. srpna 2013 12:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Velké banky propouštějí. Rakouská štika Oberbank ale rozšiřuje síť

Oberbank | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oberbank | foto: Reprofoto

PRAHA Přestože banky v Česku provádějí škrty a plánují propouštění, rakouská Oberbank chystá expanzi. Do tří let chce mít tento malý bankovní dům v Česku 25 poboček. Především v krajích.

"Česko je pro nás vysoce atraktivním trhem a chceme využít této doby, kdy jiní snižují počet poboček i personál, abychom my pronikli na trh a expandovali," uvedl na tiskové konferenci generální ředitel banky Franz Gasselsberger.

Nové pobočky by banka chtěla otevřít v Praze, Jihlavě, Liberci, Olomouci nebo Karlových Varech. V letošním roce přibudou tři nové filiálky, na konci roku jich tak bude mít ústav 19. Banka využije při náborech toho, že jiné finanční ústavy propouštějí zaměstnance.

ČTĚTE TAKÉ:

"Čeká nás nejlepší rok na českém trhu," uvedl ředitel české pobočky Oberbank Robert Pokorný. Podle něj si společnost na expanzi chce vydělat vlastními výsledky.

Oberbank má nyní v Česku téměř 13 tisíc privátních a 2400 firemních klientů. V letošním prvním pololetí získala 106 nových firemních klientů. Zaměřuje se na malé a střední podniky.

Bankovní skupina Oberbank vykázala v prvním letošním poletí zisk po zdanění 1,7 miliardy korun (66 milionů eur), meziročně o 11 procent víc. Za dosaženými výsledky stojí podle banky vynikající úrokový výnos, příznivá míra rizika a solidní struktura nákladů. Spravovaná finanční aktiva klientů dosáhla výše 21,6 miliardy eur. Celkem skupina provozuje 155 filiálek.

Lidovky.cz, ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?