24. prosince 2017 7:35, aktualizováno  13:33 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nákupní centra měla v neděli otevřeno jen do poledne, jsou ale i výjimky

Nákupní centrum - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nákupní centrum - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Velké obchody a většina nákupních center v neděli měly otevřeno do poledne. Například pražské centrum Palladium ale zavírá až v 17 hodin. Z velkých potravinářských řetězců má letos poprvé zavřeno Penny market, kromě něj řada nábytkářských firem jako jsou IKEA, Kika, Sconto nábytek, XXX Lutz či hračkářství Hamleys.

Až do odpoledních hodin bude možné ještě nakoupit v menších obchodech. Do 14 hodin budou otevřené obchody Žabka, dále některé prodejny Sklizeno a otevřené jsou i obchody Billa stop&shop na čerpacích stanicích.

Většina obchodů s převahou potravin využila zákonného omezení a prodejny uzavře v nedělní poledne, mezi nimi Billa, Globus či Albert. Tesco zavře obchody v 11 hodin. „Snažíme se tímto vyjít vstříc i naším zaměstnancům, aby si mohli užít Štědrý večer v rodinném kruhu,“ uvedl mluvčí řetězce Tesco Václav Koukolíček.

Do 12 hodin na Černý Most, Chodov či Pankrác

Nákupní centra se uzavřela letos dříve než loni a měla mít otevřeno stejně jako velké řetězce, které jsou jejich největšími nájemci. Do 12 hodin tak bylo možné nakoupit například v pražských centrech Černý Most, Chodov, Arkády Pankrác či v brněnské Olympii.

Internetové obchody s potravinami ukončily rozvoz krátce po zavření obchodů. Košík.cz přivezl nákup ještě ve 13 hodin po celé ČR, rozvoz obnoví 26. prosince. Rohlík.cz v neděli bude doručovat omezeně od sedmi do 14 hodin. Tesco on-line na Štědrý den nerozváží.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!