29. dubna 2016 10:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Velký nákup ve světě umělého oplodnění. Centra Pronatal koupil zdravotnický obr

Umělé oplodnění (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Umělé oplodnění (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Soukromá zdravotnická centra Pronatal, která se zaměřují na léčbu poruch plodnosti, se stala součástí skupiny Medicon. Ta v Praze provozuje několik ambulantních zařízení. Hodnotu transakce společnosti nesdělily.

Na připravovaný obchod upozornily už loni na podzim Lidovky.cz. Podle odhadů zdrojů blízkých těmto společnostem se mohla vyplacená částka pohybovat i kolem miliardy korun.

Umělé oplodnění platí za jeden z nejperspektivnějších prvků zdravotnického byznysu a společnost Pronatal patří mezi tři největší hráče v Česku. Provozuje šest specializovaných center – například v Praze, Teplicích nebo Českých Budějovicích – a roční tržby počítá ve stovkách milionů korun.

„Akvizice znamená pro skupinu Medicon rozšíření spektra poskytované zdravotní péče. Spojením těchto dvou subjektů zároveň dochází k expanzi skupiny Medicon do dalších regionů České republiky,“ uvedla společnost v tiskové zprávě.

Skupina Medicon díky tomuto obchodu výrazně posílí. Už dnes je jedním z největších provozovatelů ambulantní péče v hlavním městě. Vlastní například polikliniky Budějovická, Vysočany a Zelený pruh a provozuje několik lékáren pod značkou Pharmacentrum.

Původní majitelé Pronatalu, lékaři Tonko Mardešič a Vladimír Sobotka, jej už několik let chtěli prodat. Nikdo z nich v minulosti ovšem nechtěli obchod komentovat.

Lidovky.cz, ČTK