28. května 2015 17:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Velký úspěch. Český startup soutěží o cenu v Silicon Valley

Český startup Corin th soutěží o cenu v Silicon Valley. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český startup Corin th soutěží o cenu v Silicon Valley. | foto: Corinth

PRAHA Český startup Corinth, který vytváří interaktivní vzdělávací obsah, soutěží ve finále World Cup Tech Challenge 2015. „Porotce již Corinth přesvědčil a dostal se do finále. K výhře ale nyní potřebuje podporu publika,“ říká Martin Bukáček ze stejnojmenné společnosti.

Firma, která pro výuku využívá interaktivní 3D, rozšířenou realitu, mikroskopické zoom snímky nebo i 3D tisk, se dostala do finále v soutěži o nejinovativnější startupy, když prošla výběrem v konkurenci stovek subjektů z 53 zemí. „Ve čtvrtek 4. června se v Silicon Valley představí nejlepších 25 projektů. V kategorii EdTech soutěží Corinth se třemi konkurenty – z Brazílie, Ruska a USA,“ říká Bukáček. České fanoušky inovativního vzdělávání vyzývá k podpoře: mohou kliknout na stránkách http://www.worldcuptech.com/Edtech/.

Proti Corinthu, který se pyšní spoluprací se Stanfordovou či Karlovou univerzitou, stojí ruská platforma Labicom pro inženýry, brazilský Livox pro handikepované uživatele a konečně i americká VirBELA pro virtuální simulace. Corinth, který rozvíjí vzdělávácí technologie pro základní a střední školy, se propaguje tímto videem.

Používá se ve 109 zemích

Oceňovaný projekt nedávno na Twitteru pochválil i vicepremiér pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). „Český startup Corinth se dostal do soutěže o IT Oskara. Mají můj hlas,“ twítnul Bělobrádek.

V současnosti tyto pomůcky používají tisíce škol, učitelů a studentů ve 109 zemích. Mezi partnery patří Dell, zSpace nebo Qualcomm. Pomůcky od Corinthu prezentuje také společnost Intel jako příklad špičkové technologické inovace.

rmt

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!