12. listopadu 2009 16:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

'Venkovská' multikina CineStar dorazila do Prahy, koupila konkurenční Village

Multikino Village cinemas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Multikino Village cinemas. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Společnost CineStar, která provozuje největší síť multikin v ČR, koupila konkurenční firmu Village Cinemas Czech Republic a získala tak její dva multiplexy Anděl a Černý Most v Praze. Počet multikin CineStar díky tomu vzrostl na 11. CineStar zároveň získala podíl na pražském trhu, kde dosud žádné multikino neprovozovala.

Sdělil to výkonný ředitel CineStar Jan Bradáč, hodnotu transakce
nezveřejnil.

Multikina CineStar tak nyní fungují v Praze, Ostravě, Hradci Králové,
Českých Budějovicích, Olomouci, Plzni, Liberci, Pardubicích, Mladé
Boleslavi a Jihlavě. "Celá síť multikin CineStar v nové podobě zahrnuje 83 kinosálů, 14.698 sedadel a umožní odehrát až 350 filmových představení za jediný den," uvedl Bradáč.

Firmu Village Cinemas Czech Republic vlastní nizozemská společnost Village Roadshow International. Síť tuzemských multikin CineStar byla v závěru loňského roku rovným dílem vlastněna nizozemskou společností CineStar International a jednatelem této sítě multikin Pavlem Vodičkou.

Společnosti CineStar v roce 2008 vzrostly tržby meziročně o 94 milionů korun na rekordních 483,3 milionu korun. Zisk CineStar loni obnášel 30,5 milionu korun a byl zhruba stejný jako v roce 2007.

Tržby tuzemských multikin loni poprvé pokořily hranici jedné miliardy
korun. Zatímco v roce 2007 v jejich pokladnách skončilo 942 milionů korun, tak loni rekordních 1,026 miliardy korun. Do multikin v roce 2008 přišlo bezmála 8,6 milionu lidí, kterých bylo meziročně o 372.000 více.

Podíl multikin na celkových tržbách biografů v loňském roce vzrostl na 84,2 procenta ze 78,5 procenta o rok dříve. Na celkové návštěvnosti kin se multiplexy podílely 66,5 procenta, zatímco v roce 2007 jejich podíl činil 63,8 procenta.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?