Úterý 20. dubna 2021svátek má Marcela 4 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Věřitelé Sazce neschválili insolvenční moratorium, dohodu zablokoval Vítek

Podnikatel Radovan Vítek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podnikatel Radovan Vítek. | foto: Stanislav PeškaČTK

Ekonomický zpravodajský server DebtWire dnes informoval o tom, že se Sazce nepodařilo přesvědčit držitele svých dluhopisů o vyhlášení insolvenčního moratoria. Server se odvolává na dva nezávislé zdroje.

O výsledeku hlasování informovala věřitele banka Bank of New York Mellon, která je správcem těchto dluhopisů. Sazka potřebovala získat souhlas 75 % držitelů svých eurobondů. Hlasovení se odehrálo v pondělí. Podle serveru Aktuálně.cz může za zablokováním moratoria změna postoje největšího věřitele Radovana Vítka.

Čtěte více:

Server dále píše, že podle českého práva měla Sazka 15 dní od návrhu na vyhlášení insolvence na to, aby požádala o vyhlášení moratotia. Dnes měla Sazka zveřejnit jméno svého zachránce. Termín však přesunula na pátek, údajně z formálních důvodů.

Dozorčí rada Sazky dnes potvrdila návrh řešení situace firmy, který v neděli přijalo představenstvo společnosti. Informoval o tom mluvčí loterijní společnosti Zdeněk Zikmund.

"Na rozhodnutí, které přijalo představenstvo společnosti, se nic nezměnilo, dnes ho potvrdila i dozorčí rada. S vybranými finančními partnery se v současné době finalizují dohody o nejbližších krocích. Všechny zúčastněné strany se domluvily, že tisková konference proběhne ve chvíli, kdy bude vše uzavřeno i formálně," uvedl v dnešní tiskové zprávě předseda představenstva a generální ředitel Sazky Aleš Hušák.

Lidé blízcí podnikateli Radovanovi Vítkovi serveru Aktuálně.cz řekli, že ten na poslední chvíli svůj souhlas s dohodou odvolal. Vítek byl k dohodě se Sazkou a jejími majiteli podle serveru připraven a měl prý kontrolovat zhruba 60 procent Sazky a 40 procent přenechat současným akcionářům, sportovním svazům a sdružením. Sazka však prý může zpočátku zveřejnit jen takovou podobu dohody, v níž hlavní roli zachránce sehraje E-Invest Martina Ulčáka a Vítkovo jméno v ní oficiálně ani figurovat nebude, sdělily Aktuálně.cz dva dobře informované zdroje.

Akcionáři Sazky také podle Aktuálně.cz řeší, jaký má Vítek plán s jejich firmou. Ten sice slíbil, že předloží oficiální nabídku na převzetí Sazky, ale to dosud neudělal. Místo toho nakupuje její dluhy. Není tak jasné, zda chce Sazku převzít pro sebe, či zda ho zajímají nemovitosti, které firma vlastní. Údajně by prý také mohl jednat ve shodě s některým z dalších uchazečů o Sazku z loterijního byznysu, jimiž jsou Penta a Synot.

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...