7. srpna 2009 10:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Věřitelé Tomi Tour mají zatím smůlu, soud zamítl i druhou insolvenci

Václav Fischer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Fischer | foto: Miroslav Rendl

PRAHA Václav Fischer opět nedodal údaje, které by Městskému soudu v Praze stačily ke schválení insolvenčního řízení s cestovní kanceláří Tomi Tour. Informoval o tom server iDnes.

Odmítnutí insolvence je špatnou zprávou pro všechny věřitele zkrachovalé kanceláře, tedy například i pro klienty, kteří si od kanceláře koupili pouze letenku bez zájezdu.

"Soud dospěl k závěru, že návrh nesplňuje zákonem kladené požadavky na vylíčení rozhodujících skutečností osvědčujících jeho úpadek," píše soud v materiálu, kterým insolvenční návrh odmítl.

Podle iDnes soudu v návrhu chyběla například přesná výše finančních prostředků Tomi Tour nebo to, zda jsou dluhy společnosti starší než tři měsíce.

Kvůli procesním chybám soud zamítl už první insolvenční návrh, který cestovka podala čtyřiadvacátého července.

Zkrachovalá Tomi Tour vypočítala své dluhy na více než dvacet milionů korun. Za neuhrazené lety dluží Českým aeroliniím 7,5 milionu, přes milion slovenské Union pojišťovně a další miliony hotelům a agenturám ve Španělsku a Egyptě.

Tomi Tour při ukončení činnosti v zahraničí nechala zhruba 3400 lidí, dalších téměř 15.000 klientů má koupeno zájezd. Okolnostmi pádu cestovky se zabývá policie, případ prošetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Tomi Tour má možnost podat na sebe insolvenční návrh znovu, případně se proti rozhodnutí soudu odvolat.

Lidovky.cz

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)