1. listopadu 2014 13:12 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

‚Vesnice duchů‘ má nového majitele. Vydražil ji za 1,9 milionu dolarů

Dražba - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dražba - ilustrační foto | foto: Lidové noviny

WASHINGTON Opuštěná americká vesnice Johnsonville má po dramatické internetové dražbě nového majitele. Ten za opuštěnou obec s rybníkem, kaplí a několika domy zaplatil 1,9 milionu dolarů (42 milionů Kč). „Vesnice duchů“, jak Johnsonville označují média, leží ve státě Connecticut a poslední člověk z ní odešel před dvaceti lety.

Aukce začala 28. října a navzdory obavám, že se nemovitosti neprodají, se nakonec o ně strhl boj. Vyvolávací cena byla 800 000 dolarů. Těsně před koncem přihazování přišla vyšší nabídka a provozovatel musel dražbu prodloužit o půl hodiny, během níž se cena postupně zvýšila o stovky tisíc.

Rozvoj vesnice zastavila smrt

Historická vesnice, postavená kolem roku 1840, vcelku prosperovala až do 70. let minulého století, do kdy byl využíván místní mlýn. Pak se ale většina vesničanů odstěhovala a vesnici získal do vlastnictví výstřední milionář Raymond Schmitt. Chtěl z místa udělat turistickou atrakci a dokonce tam odjinud dovezl některé stavby, například kapli. A čas od času se tam konaly různé charitativní akce či svatby, veškerý život se ale zastavil se Schmittovou smrtí v roce 1998.

Vesnice se prodávala spolu s 25 hektary pozemků a desítkou budov včetně bývalého obchodu a obecního úřadu.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!