2. září 2012 21:26 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Větší a delší protest: personál Lufthansy bude v úterý opět stávkovat

Stávka přichází v době, kdy Lufthansa uskutečňuje razantní plán snižování nákladů včetně propouštění a zmrazení investic. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stávka přichází v době, kdy Lufthansa uskutečňuje razantní plán snižování nákladů včetně propouštění a zmrazení investic. | foto: Reuters

FRANKFURT NAD MOHANEM Palubní personál německé letecké společnosti Lufthansa bude v úterý znovu stávkovat. V neděli to podle agentur oznámily odbory. Už v pátek byl kvůli osmihodinové stávce kvůli mzdovým požadavkům ochromený provoz na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem.

Odboráři ze svazu Ufo stále zvažují, kdy a jak dlouho budou v úterý stávkovat. Jejich mluvčí ale upozornil, že protest bude delší než ten páteční a že ho uspořádají na více letištích. Podrobnosti zveřejní šest hodin před začátkem stávky, řekl agentuře DPA.

Ufo požaduje pro více než 180 tisíc letušek a stevardů zvýšení mezd o pět procent. Aerolinky nabídly 3,5 procenta. Odborářům se také nelíbí přesun zaměstnanců do partnerských leteckých společností za nižší plat, který je úsporného programu aerolinek, a využívání smluv na dobu určitou.

ČTĚTE VÍCE:

Lufthansa v sobotu informovala, že ji páteční stávka přišla na miliony eur.

Stovky letů na frankfurtském letišti, včetně dvou zpátečních do Prahy, byly zrušeny. Tisíce cestujících kvůli tomu měly problémy. Letiště ve Frankfurtu nad Mohanem je největší v Německu.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!