2. října 2013 19:17 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Praha 6 nedostala nic za dluhopisy a úroky v hodnotě 167 milionů

Peníze – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze – ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Via Chem Group nesplatil Praze 6 dluhopisy a úroky za ně za 167 milionů korun. Termín splatnosti byl k 1. říjnu. Radnici dluhopisy zbyly po společnosti Key Investments, na kterou byl vypsán konkurz. Informoval o tom mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši. Radnice zároveň obdržela další nabídku na odkup dluhopisů za poloviční cenu. Další postup bude řešit páteční mimořádné zastupitelstvo.

"Městská část Praha 6 obdržela ve středu v 17:19 hodin potvrzení od ČSOB, že na účet městské části Praha 6 nebylo připsáno 167 milionu korun za dluhopisy a kupón Via Chem Group," uvedl Halmoši. Dalším vývojem se bude zabývat pracovní skupina městské části a páteční zastupitelstvo.

Dluhopisy? Za polovinu hodnoty

Praha 6 také obdržela nabídku od společnosti Cyrrus Corporate Finance, že od radnice dluhopisy odkoupí za 50 procent hodnoty. Firma již stejnou nabídku poslala před týdnem, obchod ale podmiňovala tím, že se uskuteční do konce září. Nyní městské části dala čas do pondělí.

ČTĚTE TAKÉ:

Key Investments je od loňského podzimu v konkurzu. Návrh na insolvenci na sebe koncem června podala sama s odůvodněním, že cenné papíry, které pro klienty spravovala, jsou takřka zcela převedeny jinam. Tři bývalí členové představenstva jsou obviněni z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.

Key Investments spravovala nebo spravuje prostředky městským částem Prahy 6, 10 a 13. Radnice firmě dohromady svěřily stovky milionů korun.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?